Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wręczenie tytułu GOSPODA ROKU 2012 – Pub Pivaria Szczecin

22.06.2013
Wręczenie tytułu GOSPODA ROKU 2012 – Pub Pivaria Szczecin Wręczenie tytułu GOSPODA ROKU 2012 – Pub Pivaria Szczecin

22 czerwca 2013 roku delegacja Bractwa Piwnego z Wielkim Mistrzem Markiem Suligą na czele wręcza dyplom Gospoda Roku 2012. Tytuł uzyskał Pub Pivaria w Szczecinie. Tytuł każdego roku przyznaje Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne.

Pub Pivaria w dzielnicy Pogodno w Szczecinie, prowadzony przez Krzysztofa Żurawskiego, specjalizuje się w piwach czeskich. "Mamy tylko piwa czeskie, czyli tak na prawdę jakbyśmy mieli wszystkie piwa świata w jednym miejscu!  - tłumaczy właściciel pubu. - Bo Czechy to niesamowite bogactwo piwnych smaków i rodzajów piwa: od klasycznych lagerów, przez piwa typu ale, wędzone i lambic po cydry i pszeniczne."

Krzysztof Żurawski od dawna przygotowywał znakomitą oprawę uroczystości nadania tytułu Gospoda Roku 2012. W tygodniu poprzedzającym spotkanie z Bractwem Piwnym informował o oprawie muzycznej. W sobotni wieczór w pubie Pivaria wystąpią: duet jazzowy Marek Kazana & Ryszard Wilk; formacja występująca w składzie: Beata Skarbińska (kb), Joshua C. James (dr), Piotr Łukomski (gb) i Tomasz Jeżycki (lead gt); trio w składzie Przemysław Gut (git), Tomasz Sanecki (dr) oraz Marek Szerszeń (b.git).

W sobotę w pubie Pivaria ze szczecińskimi miłośnikami dobrego piwa spotykają się członkowie Bractwa Piwnego z Kręgów Lokalnych w Częstochowie i Łodzi.