Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

PIVARIA - Gospoda Roku 2012

24.06.2013
PIVARIA - Gospoda Roku 2012 PIVARIA - Gospoda Roku 2012

W minioną sobotę Bractwo Piwne odwiedziło szczeciński pub PIVARIA. Celem wizyty było wręczenie przyznanego, prestiżowego tytułu GOSPODA ROKU 2012. Przybyłych na tę uroczystość gości, w tym również członków naszego stowarzyszenia, przywitał na wstępie gospodarz - Krzysztof Żurawski.

Osoba ta nie jest obcą członkom naszej organizacji. Jego wkład w krzewienie kultury piwa dostrzeżono już w 2007r. przyznając, ówczesnemu Redaktorowi Naczelnemu wydawnictwa: PIWNY MAGAZYN DLA KAŻDEGO PIVARIA, tytuł i medal ZŁOTY CHMIEL.

Tytuł ten jest najwyższym wyróżnieniem Bractwa Piwnego, przyznawanym osobom bądź instytucjom szczególnie zaangażowanym w propagowanie szeroko rozumianej kultury piwa.

Sam pub jest swoistym rozwinięciem poprzednich działań edukacyjnych Krzysztofa. Widać w nim historyczne zacięcie jego właściciela. Na ścianach, wśród licznych szyldów reklamowych, piwnych dostrzec można i te nawiązujące do XIX-sto wiecznej historii Szczecina.

Miasto to, jak wiele innych w owym okresie, posiadało wiele browarów. Kryzys lat międzywojennych przetrwały tylko trzy, zwane Trzema Królami. Były nimi: Bergschloss, Bohrisch i Elysium. One to panowały niepodzielnie na Pomorzu aż do 1945 roku, kiedy to zakończyły się działania II wojny światowej.

To właśnie z tych browarów zachowały się oryginalne szyldy reklamowe. Nie brak również i butelek piwnych z nich.

Pub posiada swoisty i przyjazny klimat. Można się tu poczuć jak w czeskiej piwiarni z lat sześćdziesiątych XX w. Fakt ten potwierdza obecność czeskich piwoszy degustujących swoje rodzime piwa podczas grania na gitarze i śpiewania czeskich przebojów. Ofertę główną pubu, stanowią przede wszystkim, piwa czeskie. Niejeden wielbiciel klasycznego bohemskiego stylu piwnego znajdzie coś dla siebie. Nie brak piwa kegowego, jak i butelkowego.

Całą piwną uroczystość okrasiły występy muzyczne zaprzyjaźnionych z pubem zespołów, jak i solistów (nawet z Japonii). Impreza trwała do świtu i trudno było się nam rozstać z gospodarzami spotkania. Dziękujemy zatem, za miłe i ciepłe przyjęcie członków naszego stowarzyszenia, Krzysztofowi i jego niezwykle miłej żonie.

Gratulujemy pomysłu, jakim niewątpliwie jest goszczący nas pub. Życzymy dalszych sukcesów i jak najwięcej tak lojalnych klientów.

Piwu cześć
Marek Suliga