Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Omerta Gospodą Roku 2011

10.07.2012

Tytuł i dyplom Gospoda Roku 2011 dla lokalu „Omerta Pub & more…” znajdującemu się przy ul. Kupa 3 w Krakowie, przekazał w niedzielę (8 lipca 2012 roku) Marek Suliga, Wielki Mistrz Bractwa Piwnego.

Poniżej zebranych kilka wyjątków z wniosków o nadanie tytułu temu pubowi, składanych do kapituły Bractwa Piwnego.

Piwo – ogromny wybór polskich piw - około 90 marek. 14 nalewaków z polskimi piwami regionalnymi oraz kolejnych 14 w drugiej sali barowej z piwami zagranicznymi m.in. z Anglii, Szkocji, Belgii, Holandii, Czech, Niemiec czy z USA, w tym specjalnie dedykowane do piw typu „ale” oraz piw z browaru Brew Dog. Piwa są wymieniane w zależności od gustów klientów i dostępności. Tak bogaty wybór piw to prawdziwy ewenement na mapie polskich piwiarni.

Wystrój – charakter i stylizacja miejsca oddaje klimat nowojorski lat 50-tych i 60-tych, Sprawia to, że możemy poczuć się jakbyśmy na chwilę przenieśli się do czasów przedstawionych w powieściach Mario Puzo takich jak „Ojciec Chrzestny” czy użyczająca swej nazwy lokalowi „Omerta”.. Lokal posiada wspomniane wyżej dwie sale , jest czysty i zadbany.

Miła i kompetentna obsługa – barmanom nie są obce tajniki prawidłowego serwowania „złocistego trunku”. Ich wiedza na temat piwa pozwala nawet mniej świadomym konsumentom na pełniejsze poznanie nowych gatunków i smaków.

Atmosfera – Tak bogaty wybór piw i klimat miejsca sprzyja biesiadowaniu i dobrej zabawie. Na organizowane premiery piw z zapraszani są ich twórcy. W lokalu nie tylko pije się piwo ale także je warzy. Dzieje się to podczas pokazów warzenia piwa domowego czemu towarzyszą degustacje piwa warzonych na poprzednich pokazach.

Kuchnia - ponieważ lokal jest typowym piwnym pubem, nie posiada własnej kuchni.

  

Dotychczas tytuł Gopoda Roku otrzymały:

Klub AgRafKa - Zgierz
Pub Oslo - Częstochowa
Gospoda Vojak Svejk - Piotrków Trybunalski