Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

OSLO Gospodą Roku 2008

06.06.2009
OSLO Gospodą Roku 2008 OSLO Gospodą Roku 2008

Częstochowski pub Oslo otrzymał tytuł GOSPODY ROKU 2008. O przyznaniu tytułu zdecydowała Kapituła Bractwa Piwnego, której członkowie wybrać musieli spośród kilku zgłoszeń. Kandydaturę pubu Oslo zgłosił Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego. Uroczystość wręczenia dyplomu GOSPODY ROKU 2008 odbywa się w sobotę, 6 czerwca 2009 roku.

Uzasadnienie kandydatury pubu Oslo przedstawione przez Częstochowski Krąg Loaklny Bractwa Piwnego:

Pub Oslo mieści się w Częstochowie przy ulicy Korczaka 14. W lokalu można napić się kilku piw z nalewaka, które zmieniają się okresowo. W stałej ofercie są warzone przez browar GAB, specjalnie dla OSLO, piwa o nazwie OSLO Pils, OSLO Żywe Niefiltrowane i OSLO Irish. Wszystkie te piwa są niepasteryzowane. Bardzo duży asortyment piw butelkowych zaspokoi gusta wszystkich piwoszy. W upalne dni można napić się wspaniale gaszących pragnie piw pszenicznych, takich jak „Obołoń Pszeniczny” czy „Ciechan Pszeniczny”. Na długie zimowe wieczory bardzo dobrze nadają się koźlaki lub mocne portery. Przykładem może być „Amberowski Koźlak” czy „Ciechan Porter”. W ostatnim czasie można zauważyć, iż powiększa się oferta piw z małych polskich browarów takich jak Amber, Ciechan, Konstancin czy Fortuna.

Pub Oslo ukształtował swoją pozycję na rynku częstochowskim jako lokal bluesowy. Liczne koncerty, jak również cykliczne imprezy takie jak Dzień Św. Patryka, przyciągają rzesze młodych ludzi, którzy kosztują, a co za tym idzie, poznają nowe gatunki piw, jak również poznają piwa z małych regionalnych browarów, przez co OSLO pełni rolę edukacyjną kultury piwnej.

Jak wszystkim wiadomo do picia potrzebne jest jadło. I tego nie zabraknie. Chrupiące skrzydełka, Golonka w piwie czy Chłopska kiełbasa to tylko nieliczne dania, jakich można skosztować w OSLO.

Jedzenia jak i piwo podawane jest przez doświadczoną obsługę, na której zawsze można polegać. Służy ona pomocą przy wyborze piw, które nalewane jest do odpowiedniego szkła.
Przytulna sala dla niepalących z wygodnymi fotelami i sofami wspaniale nadaje się do degustacji wielu gatunków piw.