Imprezy i Nagrody

Gospoda rokupowrót do listy  |  następny »

Gospoda Roku 2014: Kufle i Kapsle Warszawa

26.01.2015
Gospoda Roku 2014: Kufle i Kapsle Warszawa Gospoda Roku 2014: Kufle i Kapsle Warszawa

Pub Kufle i Kapsle w Warszawie uzyskał tytuł GOSPODA ROKU 2014 przyznawany przez Bractwo Piwne. Decyzję o przyznaniu tytułu Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne podjęła na posiedzeniu w styczniu 2015 roku.

 Z usadanienia wniosku:

Kufle i Kapsle Multi tap Bar” znajdujący się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 25 posiada 12 czynnych nalewaków z rotacyjnie podłączonymi piwami w 3 różnych temperaturach dostosowanych do stylu piwa. Stawia to Kufle i Kapsle w czołówce polskich lokali z lanymi piwami. KiK wyróżnia bardzo duży wybór piw z browarów rzemieślniczych oraz kontraktowych – nie tylko z Polski, lecz także z Europy i USA. W lokalu cyklicznie odbywają się premiery piw rzemieślniczych. Dzięki zainstalowanym w lokalu pompom ręcznym można również delektować się smakiem klasycznego angielskiego Ale. Ofertę piw lanych uzupełnia wybór około 150 ciekawych piw butelkowych. Pub charakteryzuje wysoka rotacja piw, jakość i fachowa obsługa. „Kufle i Kapsle” otrzymał od magazynu Warsaw Insider tytuł „The best beer pub in Warsaw 2013.

Jedzenie - piwne przekąski w postaci precli czy cebularzy, tart czy frankfurterek w zupełności wystarczają i doskonale pasują do piwa.

Wystrój – Ciemny, nastrojowy typowo piwny. Ściany ceglane, wystrój vintage.

Obsługa – tutaj kolejny bardzo duży plus. Każde piwo jest lane w schłodzone i odpowiednie do gatunku piwa szkło. Obsługa jest w stanie doradzić odpowiednie piwo, na które w danej chwili mamy ochotę i wie o czym mówi.

Atmosfera – liczne spotkania z ciekawymi ludźmi, wykłady na temat piwa, premiery piwne, pokazy warzenia piwa czy szkolenia sensoryczne tworzą wspaniały klimat tego miejsca. 

Regulamin GOSPODY ROKU

Dotychczasowe tytuły GOSPODA ROKU:

  • 2013 - Piwoteka Narodowa Łódź
  • 2012 - pub Pivaria Szczecin
  • 2011 - pub Omerta Kraków
  • 2009 - restauracja Vojak Svejk Piotrków Trybunalski
  • 2008 - pub Oslo Częstochowa
  • 2007 - klub AgRafKa Zgierz