Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Gospoda Roku 2013: Piwoteka Narodowa Łódź

15.04.2014
Gospoda Roku 2013: Piwoteka Narodowa Łódź Gospoda Roku 2013: Piwoteka Narodowa Łódź

Pub PIWOTEKA NARODOWA w Łodzi uzyskał tytuł GOSPODA ROKU 2013 przyznawany przez Bractwo Piwne. Decyzję o przyznaniu tytułu Kapituła Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne podjęła podczas posiedzenia 10 kwietnia 2014 roku.

Decyzję o nadaniu tytułu podjęła Kapituła Bractwa Piwnego. Tytuł Gospoda Roku jest odzwierciedleniem nieustających starań czynionych w pubie PIWOTEKA NARODOWA, zmierzających w kierunku kreowania pozytywnego wizerunku piwa, piwosza, konsumpcji piwa i jakości jego serwowania. Na decyzji Kapituły Bractwa Piwnego niewątpliwie zaważyły skuteczne i stale podejmowane działania edukacyjne PIWOTEKI NARODOWEJ, która wydaje się być nie tylko lokalem gastronomicznym, ale swoistym centrum kultury o tematyce piwnej.

Z uzasadnienia wniosku:


1. Z kilkunastu nalewaków podawane są piwa beczkowe browarów polskich, przede wszystkim regionalnych, a także browarów europejskich i amerykańskich, oraz polskich browarów kontraktowych i restauracyjnych. Piwoteka Narodowa w stałej ofercie ma lane piwa przynajmniej kilku typów, np. pilsy, pszeniczne, portery, stouty, piwa typu rauchbier, piwa sezonowe i inne.
Paletę piw beczkowych uzupełnia szeroka gama piw butelkowych, reprezentujących ważne europejskie style piwne.

2. Wszystkie piwa podawane są w szkle właściwym dla danego typu i odpowiadającej mu temperaturze. Szklanki, kufle i pokale podawane są na firmowych waflach.


3. Informacje o typach piwa i ich charakterystyce uzyskać można od właściciela lokalu: Marka Puty lub obsługi Piwoteki Narodowej. Pracownicy Piwoteki Narodowej doskonale znają oferowany asortyment i potrafią też doradzić i polecić konkretne piwo klientom szukającym określonego smaku.


4. Piwoteka Narodowa usytuowana jest parterze kamienicy. Składa się sali zakończonej barem oraz dwóch mniejszych, z których jedna oddzielona szklanymi drzwiami przeznaczona jest dla klientów palących. W pubie organizowanych jest wiele wydarzeń przybliżających kulturę piwa, a także ogólnokulturalnych. Stałą pozycją w repertuarze Piwoteki Narodowej są warsztaty piwowarskie, skupiające piwowarów domowych, spotkania z piwowarami browarów polskich czy spotkania z cyklu "Piwo i jedzenie". Piwoteka jest współorganizatorem, razem z Bractwem Piwnym, cyklcznego wydarzenia Offbeer - Łódzki Festiwal Piwa. W Piwotece Narodowej organizowane są także spotkania o tematyce podróżniczej oraz pokazy filmów animowanych. Ważnym elementem działalności są ogólnopolskie premiery piw warzonych w browarach kontraktowych.


5. Piwa beczkowe sprowadzane w Piwotece Narodowej pojawiają się rotacyjnie. Zwykle sprowadzane są w ilości kilku beczek. Informacja o planowanych i aktualnych piwach dostępnych w pubie publikowane są, podobnie jak w przypadku wielu innych lokali, na stronie Piwoteki Narodowej na facebooku. Dzięki temu klienci zawsze mogą sprawdzić, jakich piw spodziewać się danego dnia.


6. Lokal jest czysty, obowiązuje całkowity zakaz palenia. Stoliki i bufet baru utrzymywane są na bieżąco w czystości i porządku. Czystość szkła, w którym podawane jest piwo, nie budzi zastrzeżeń.


7. Piwoteka Narodowa jest najprawdopodobniej pierwszym lokalem, na zamówienie którego uwarzone zostało specjalne piwo - Dziadek Mróz w stylu Russian Imperial Stout.


Regulamin tytułu GOSPODA ROKU

 

  • Dotychczasowe tytuły Gospoda Roku:
  • 2012 – pub Pivaria – Szczecin
  • 2011 – pub Omerta – Kraków
  • 2009 – restauracja Vojak Švejk – Piotrków Trybunalski
  • 2008 – pub Oslo – Częstochowa
  • 2007 – klub AgRafKa - Zgierz