Imprezy i Nagrody

Gospoda roku« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Gospoda Roku 2008 - pub Oslo

11.06.2009
Gospoda Roku 2008 - pub Oslo Gospoda Roku 2008 - pub Oslo

Dyplom najlepszego lokalu piwnego ubiegłego roku otrzymał pub Oslo w Częstochowie. Potwierdzenie przyznanego przez Kapitułę Bractwa Piwnego tytułu Gospoda Roku 2008 wręczyli Marek Suliga, Wielki Mistrz i Arkadiusz Michalski, Kanclerz Bractwa Piwnego. Spotkanie z tej okazji odbyło się 6 czerwca 2009 roku.

Tytuł Gospody Roku przyznany został już po raz drugi. Rok wcześniej spośród zgłoszonych kandydatur Kapituła `Bractwa Piwnego wybrała klub AgRafKa w Zgierzu.
Laureat tytułu Gospoda Roku 2008, częstochowski pub Oslo, to lokal w sposób szczególny promujący kulturę piwa i popularyzujący różne typy piwa oraz gatunki z browarów regionalnych.

W stałej ofercie pub Oslo ma na przykład trzy gatunki piwa Oslo: Pils, Żywe Niefiltrowane i Irish, wszystkie warzone specjalnie dla Oslo w położonym niedaleko od Częstochowy browarze GAB.

Dyplom Gospody Roku 2008 odebrali właściciele lokalu, Adrian i Grzegorz Bartosik. W
spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego, a także reprezentacja Kręgów Łódzkiego i Zgierskiego. Wręczenie dyplomu stało się okazją do rozmów o piwie i piwnej gastronomii w ogóle, a także o planach włodarzy Oslo na najbliższe miesiące.
Już wkrótce pierwsze piętro kamienicy przy Korczaka 14 zamieni się w browar restauracyjny o nazwie Browar Czenstochovia. Już gotowe jest logo browaru, utrzymane w stylistyce nawiązującej do estetyki pubu Oslo. Zobaczyć je można na stawianych na stołach stojaczkach informujących o rezerwacji danego miejsca. Browar Czenstochovia, jeżeli nic nie pokrzyżuje planów Adriana i Grzegorza, otwarty zostanie 19 września 2009 roku.
 

(Zdjęcia: Krzysztof Jóźwiak, Arkadiusz Michalski, Daria Zając)

Piwu cześć!