Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

„Piwne Pozytywy 2013” wręczone!

25.10.2013
„Piwne Pozytywy 2013” wręczone! „Piwne Pozytywy 2013” wręczone!

23 października 2013r. odbyła się pierwsza gala wręczenia nagród zwanymi „Piwnymi Pozytywami”. „Piwne Pozytywy” to gala zainicjowana przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie mająca na celu podziękować osobom oraz instytucjom, które mają wpływ na kwestie związane z piwną sferą.

Gala prowadzona przez Marcina Prokopa, rozpoczęła się od powitania gości przez pana Tomasza Bławata, prezesa ZPPP. Została także przedstawiona krótka statystyka na temat produkcji piwa w roku 2012 roku oraz jego wpływie na polską gospodarkę.
Przechodząc do najważniejszej części gali, „Piwne Pozytywy 2013” otrzymali:

  • Komenda Główna Policji za współtworzenie kampanii „Pozory mylą, dowód nie”
  • Beata Bublewicz, poseł na sejm RP, za działanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach
  • Politechnika Łódzka, za propagowanie kunsztu warzelniczego i kultury piwa
  • Dr Andrzej Sadownik, za rozwój i krzewienie piwowarstwa domowego
  • Bractwo Piwne, za wieloletnie krzewienie kultury piwnej
     

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy krótkiego, aczkolwiek emocjonującego koncertu Marcina Nowakowskiego, wirtuoza saksofonu, i przeszliśmy do części nieoficjalnej.

(Fot. za polskieminibrowary.pl)


Prócz poczęstunku dla gości przygotowano wystawę piwnych eksponatów, możliwość skorzystania z alkogoli, aby na własnej skórze przekonać się jak niebezpiecznie prowadzi się samochód po spożyciu alkoholu oraz degustację stylów piwnych wraz z komentarzem ekspertów – Piotra Kucharskiego (Chmielowisko.pl), Macieja Chołdrycha (Piwoznawcy.pl), Grzegorza Zwierzyny (Browar Pinta i Piwiarnia Żywiecka) Ziemowita Fałata (Browar Pinta i Browamator), Michała Saks (Brovarnia Gdańsk), Michała Kopika (Piwodziej.pl i Piwny Garaż). Panowie opowiadali o piwnych stylach takich jak lager, ale, koźlak, porter bałtycki, stout. Była też mowa o radlerach.


„Piwne pozytywy” można rzeczywiście określić jako pozytywne, ponieważ w jednym miejscu i czasie znaleźli się przedstawiciele zarówno dużych jak i małych browarów, stowarzyszeń oraz instytucji, których łączy ta sama cecha – szerzenie piwnej kultury. Dziękujemy organizatorom za wyróżnienie i życzymy, aby ta impreza wpisała się do kalendarza na stałe.


Piwu cześć!
Sara Nabrdalik, kanclerz Bractwa Piwnego

 

Zobacz też:

Browary polskie - podziekowanie