Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Zwierzyniec perłą wśród piw

11.09.2006

„Zwierzyniec Pils" produkowany przezBrowary Lubelskie zwyciężył w konsumenckim konkursie w kategorii piwo zawartości ekstraktu lO,1° -11°.
Tradycyjnie też inne piwa z Lubelszczyzny zyskały wysokie noty. W kategorii piw mocnych najlepsze było „Bieszczadzkie"
z browaru w Janowie Lubelskim. W pozostałych kategoriach zwyciężyły: Heineken (l1,l°-12°) - Grupa Żywiec, Książęce (12,1°-13°) - Browar Śląski, Mocne Dobre (14,1°-15,2°) Browar Śląski. Niespodzianką może być dopiero piąte miejsce żywieckiego portera w kategorii piw ciemnych o ekstrakcie 18,1° - 22°. Zwyciężył Strzelec porter z Royal Unibrew Polska.
Trzydzieste szóste już krasnostawskie Święto Chmielarzy i Piwowarów przeszło do historii. Jak co roku w centrum
miasta piwo lało się strumieniami. Swoje stoiska wystawiło ponad 20 browarów. Tysiące chmielakowych gości mogły spróbować 60 gatunków piwa i napojów piwnych.
Chmielaki to nie tylko piwo. W ciągu trzech dni w Krasnymstawie wystąpiła cała plejada gwiazd polskiej estrady. Do amfiteatru młodych ludzi przyciągnęła IRA, a nieco starszych zafascynowała Boban Marković Orchestra,
serbska orkiestra dęta znana z udziału w filmach Emira Kusturicy „Underground" i "Arizona Dream". Pomimo panującego
w sobotę zimna, publiczność rozgrzał kabaret OT.TO i paradujące w strojach kąpielowych dziewczęta startujące w wyborach Miss Pogranicza. Zwyciężyła w nich sympatyczna
Marianna Didenko z ukraińskiego Łucka.
Dziennik Wschodni

(RYS)