Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Żuraw poszedł na piwo

31.03.2006

Najpierw Maciej Żurawski (29 lat) podbił piłkarską Szkocję, a teraz zaczyna ekspansję na polskim rynku reklamy. "Żuraw" dostał kilka bardzo ciekawych ofert i już z nich korzysta. Wczoraj kręcił w Warszawie reklamę... piwa.
Piłkarze Celticu dostali we wtorek trzy dni wolnego, aby odpocząć i zrelaksować się przed meczem z Heart of Midlothian (przyszła środa). "Żuraw" wolne wykorzystał na przyjazd do Polski. Pojawił się w kraju już we wtorek wieczorem, a wczoraj wziął się do pracy - kręcił reklamówkę piwa Tyskie.

Scenariusz jest tajemnicą, ale udało nam się zajrzeć za kulisy. Część zdjęć miała być robiona w siłowni, gdzie Żurawski pokazywał, jak ciężko trenuje zawodowy piłkarz. Reklamę będzie można obejrzeć w telewizji za mniej więcej miesiąc, ale co ciekawe, "Żuraw" nie będzie na ekranie sięgał po piwo.

To efekt zamieszania z... reklamą browaru Warka, w której występował Jerzy Dudek. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zabroniła kilka dni temu emisji spotu z bramkarzem Liverpoolu, twierdząc, że reklama narusza ustawę o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości, bo jest zbudowana na skojarzeniach z sukcesem zawodowym bramkarza reprezentacji Polski.

W takim układzie i "Żuraw" nie może się afiszować z piwem w ręce. Producenci długo się zastanawiali, jak to obejść, ale - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - wpadli w końcu na pewien pomysł i reklamę nakręcono.

Reklama piwa będzie debiutem Żurawskiego w tego typu przedsięwzięciach. Do tej pory miał tylko kontrakt reklamowy z Nike, ale jego wizerunek nie był specjalnie wykorzystywany przez firmę. Z piwem ma być zupełnie inaczej, a "Żuraw" - jak wspomniano - już niedługo będzie brylował na telewizyjnych ekranach.


Boniek i Dudek też sięgali po browar
Maciej Żurawski jest trzecim polskim piłkarzem, który będzie reklamował piwo. Pierwszym, przecierającym szlaki, był Zbigniew Boniek, który zagrał w reklamie Lecha. Później furorę robił Jerzy Dudek, "zdobywając uznanie na Śląsku" reklamą piwa Warka. Teraz doszedł Żuraw, który wziął do ręki Tyskie.

Super Express

Piotr Koźmiński