Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Żubr inwestuje w lasach

10.08.2005

Jedno z trzech atrakcyjnych turystycznie miejsc na Lubelszczyźnie zyska sprzęt wart 50 tysięcy złotych. Które - zdecydują uczestnicy plebiscytu rozpoczynającego się na naszych łamach już w najbliższy piątek.
Na głosujących czeka 300 upominków. Organizatorem plebiscytu jest Dziennik, a fundatorem wszystkich nagród Kompania Piwowarska, producent m.in. piwa Żubr. Firma ta zainwestuje 50 tyś. zł w jedno z trzech miejsc: park w Hniszowie nad Bugiem, szlak pieszy w rezerwacie Szum koło Zwierzyńca albo przystanek turystyczny nad jeziorem Firlej.
W Dzienniku 12, 18, 24 i 30 sierpnia ukażą się kupony plebiscytowe. Zadaniem głosujących będzie wskazanie miejsca wartego doinwestowania oraz odpowiedź na proste konkursowe pytanie. Na poszczególne kupony będziemy czekać przez tydzień od momentu opublikowania. Dla uczestników każdego z etapów głosowania mamy po 75 zestawów upominków. Otrzymają je ci, których głosy dotrą do redakcji najszybciej. Plebiscyt rozstrzygniemy 15 września.

Park w Hniszowie (gmina Ruda Huta)
To tutaj rośnie Bolko, jeden z najstarszych dębów w Polsce, najpotężniejszy na Lubelszczyźnie. Według legendy odpoczywał pod nim sam Bolesław Chrobry po wyprawie kijowskiej. Ale to tylko legenda. W rzeczywistości dąb
ma ok. 400 lat, prawie 9-metrowy obwód pnia i 28 m wysokości. Rośnie w otoczeniu pozostałości dworskiego parku, gdzie zachowało się wiele unikatowych, pomnikowych drzew. Goście zaglądają tu coraz częściej, choć brakuje elementarnej bazy turystycznej. Jeśli wybiorą Państwo to miejsce, fundator nagrody zadba, by było się gdzie przy Bolku zatrzymać: sfinansuje budowę drewnianej wiaty, ławek oraz paleniska.

Rezerwat Szum (Nadleśnictwo Zwierzyniec)
Potok Szum płynie leniwie przez Roztocze aż do tego miejsca. Tu nabiera energii niczym górska rzeka. Malownicze przełomy i skupiska rzadkich roślin ściągają do rezerwatu tysiące turystów. Wzdłuż krętego i spienionego potoku biegnie szlak pieszy. Jeśli wybór Czytelników Dziennika padnie na rezerwat Szum, pojawią się w nim nowe tablice informacyjne, ławki i kładki nad wodą.

Przystanek turystyczny nad J. Firlej (Nadleśnictwo Lubartów)
Podczas weekendów zagląda tu wielu mieszkańców Lublina i Lubartowa. Myśliwi mają w pobliżu swoją kwaterę Rawityn. Stary las przylegający do jeziora Firlej to część kompleksu Lasów Kozłowieckich, świetne miejsce do długich spacerów. Dzięki Państwa głosom przystanek turystyczny może wzbogacić się o nową wiatę z paleniskiem, ławki i stoły.

Dziennik Wschodni

(RED)