Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Znów Lwówek Śląski

27.01.2005

Cztery edycje konkursu, trzy zwycięstwa! Piwo Książęce ze starego śląskiego browaru po raz kolejny okazało się bezkonkurencyjne.
Piwo Roku to przyznawane przez Towarzystwo Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne” w Łodzi wyróżnienie najlepszym polskim piwom.
- Nie oceniamy smaku – tłumaczy Marek Suliga z Bractwa. – Medal jest przyznawany na podstawie wyników konkursów organizowanych w Polsce zarówno konsumenckich, jak I kiperskich. Ponieważ niepasteryzowane piwo Książęce wygrało w 2004 r. konkursy w Łodzi I Poznaniu, zajęło pierwsze miejsce – tłumaczy.
To już trzecie wyróżnienie dla piwa z Lwówka Śląskiego. Wcześniej zwyciężyło w 2001 I 2003 r. W 2002 r. wygrał Kasztelan z Sierpca.
- Konsumenci doceniają smak piwa – mówi Suliga. – Wielkie kompanie piwowarskie rzadko startują w tych konkursach, bo wiedzą, że nie mają szans ze swoimi produktami na zwycięstwo. Nie znaczy to oczywiście, że warzą złe piwo – zastrzega.
- Jestem szczęśliwy – mówił wczoraj odbierając w Łodzi nagrodę Wolfgang Bauer, niemiecki właściciel browaru. – Browar kupiłem w 1999 r. Dziś jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć w ciągu kilku lat.

Gazeta Wyborcza

Marcin Masłowski