Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Zmiany w Carlsberg Polska

26.02.2009

Od 1 kwietnia 2009 roku nowym Wiceprezesem Zarządu Carlsberg Polska ds. Finansowych będzie Kim Rolf, w ostatnim czasie odpowiedzialny na poziomie centrali Carlsberg Breweries za uruchomienie Centrum Usług Finansowych Carlsberga w Poznaniu oraz kierujący zespołem finansowym nadzorującym wdrożenie EuroSox w Grupie. Piotr Majchrzak, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Spółki obejmie natomiast funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Carlsberg Deutschland GmbH, również z dniem 1 kwietnia 2009.

Kim Rolf ma 42 lata. Karierę zawodową rozpoczynał w 1998 roku, w dziale finansów Coca-Cola Tapperierne. Następnie rozpoczął pracę w Carlsberg Denmark, gdzie odpowiadał za skandynawskie Centrum Usług Finansowych. W latach 2006-2008 nadzorował z poziomu centrali Carlsberg Breweries utworzenie, a następnie działanie, Centrum Usług Finansowych Carlsberga w Poznaniu, świadczące obecnie usługi dla Spółek Grupy w Polsce, Niemczech, Szwecji, Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Bezpośrednio przed nominacją na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Carlsberg Polska ds. Finansowych kierował zespołem finansowym nadzorującym wdrożenie projektu EuroSox w Grupie Carlsberg (EuroSox to dyrektywy unijne, mające na celu zwiększenie skuteczności zarządzania ryzykiem i wewnętrznych kontroli w spółkach związanych z raportowaniem finansowym). Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Audytu Copenhagen Business School. 

Piotr Majchrzak ma 41 lat. Funkcję Wiceprezesa Zarządu Carlsberg Polska ds. Finansowych pełnił od 2004 roku. Poprzednio był kontrolerem finansowym Carlsberg Polska (od 2002 roku). Jego wcześniejsza kariera zawodowa obejmowała m.in. funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Hortex Holding S.A. oraz Dyrektora Finansowego Philip Morris Polska. Piotr Majchrzak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, oraz Programu Zarządzania IEP na INSEAD w Fontainebleau we Francji.

Piotr Majchrzak to przykład osoby, dla której bogate doświadczenia zawodowe są motywacją do działania. Kibicujemy mu w tym nowym wyzwaniu, którego się podjął. Ten międzynarodowy awans to kolejny dowód na wielkie możliwości Polaków i szanse, jakie otwiera przed nami praca w międzynarodowych korporacjach. Jesteśmy coraz bardziej doceniani za granicą za profesjonalizm, umiejętność szybkiego dostosowywania się do nowej rzeczywistości globalnej gospodarki oraz za skuteczność. – powiedział Jacek Pastuszka, Prezes Zarządu Carlsberg Polska SA.

Jednocześnie dołącza do nas Kim Rolf, który również pochwalić się może znaczącym doświadczeniem zawodowym, co daje nam pewność, że przejęcie przez niego obowiązków Piotra Majchrzaka nastąpi w bardzo płynny sposób. Po raz kolejny możemy się przekonać, że Carlsberg Breweries to organizacja zarządzana w nowoczesny sposób, dająca swoim najlepszym pracownikom szansę na awans, również międzynarodowy, a jednocześnie umożliwiająca wymianę know-how pomiędzy firmami wchodzącymi w skład Grupy. – dodał Jacek Pastuszka.

Marketing przy kawie