Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Złoto dla Browaru Sulimar na Brussels Beer Challenge

03.11.2014
Złoto dla Browaru Sulimar na Brussels Beer Challenge Złoto dla Browaru Sulimar na Brussels Beer Challenge

Leuven, 2.11.2014. Piwo Trybunał Eksport otrzymało złoty medal na międzynarodowym konkursie Brussels Beer Challenge. Browar Sulimar jest pierwszym polskim browarem uczestniczącym w konkursie.

Trzecia edycja konkursu była potwierdzeniem jakości stworzonej w poprzednich latach przez organizatorów, dzięki bogatemu programowi uzupełniającym czas sędziowania. Podczas pobytu w Leuven i okolicach w dniach 30 października – 2 listopada odbyły się odwiedziny browaru Stella Artois, Haacht, De Kroon oraz gospodarstwa Hof Ter Dormael.


Do konkursu w tym roku nadesłano 730 piw z 25 krajów, w tym po raz pierwszy z Polski. Podczas ceremonii w De Hoorn (dawny budynek browaru Stella Artois) ogłoszono 2 listopada zwycięzców w 50 kategoriach. Najwięcej nagród i wyróżnień otrzymały browary ze Stanów Zjednoczonych (53) i Belgii (43).


Wielką przyjemność sprawiło dwóm polskim sędziom obecnych na ceremonii odebranie nagrody dla Browaru Sulimar w kategorii Bohemian Style Pilsner. Piwo to pozostawiło w tyle czeskie pilsy robione przez Browar Lagunitas ze Stanów Zjednoczonych i Bernard w Czechach. Oby więcej było nagród dla polskich piw podczas następnych edycji konkursu.


Piwu cześć,

Jan Lichota

Zobacz pełne wyniki!

Towarzystwo Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE, w imieniu swoich członków i sympatyków, a także polskich konsumentów i miłośników piw najwyższej jakości, gratuluje Browarowi Sulimar zdobycia Złotego Medalu Brussels Beer Challenge przez piwo Trybunał Export.