Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Złote piwa

07.06.2004

Browar Belgia zdobył dwa złote medale podczas najbardziej prestiżowych piwnych zawodów na świecie!
Frater i Wojak, dwa polskie piwa produkowane przez kielecki Browar Belgia, zdobyły złote medale podczas najbardziej prestiżowego konkursu piwnego na świecie - Międzynarodowych Nagród Przemysłu Piwowarskiego 2004, który odbył się w Londynie. Frater zdobył złoty medal w kategorii pilsnerów o zawartości alkoholu między 5,6 i 6,9 proc.

W kategorii mocnych pilsnerów o zawartości alkoholu powyżej 7 proc. pierwsze miejsce przypadło piwu Wojak Wszechmocne, które zostało także ogłoszone najmocniejszym piwem na świecie spośród trzech kategorii piw mocnych.

Międzynarodowe Nagrody Przemysłu Piwowarskiego, inaczej zwane „Oskarami wśród nagród przemysłu piwowarskiego”, to najstarszy konkurs piwny na świecie - jego pierwsza edycja odbyła się w 1886 roku. Piwa oceniają mistrzowie browarnictwa z całego świata. W tym roku w ośmiu kategoriach zmierzyło się w sumie 882 piw z m.in. z Australii, Belgii, Niemiec, Kanady, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Frater, złoty medalista międzynarodowego konkursu, został wprowadzony na polski rynek w marcu i jest warzony według starej cysterskiej receptury, znalezionej w Opactwie oo. Cystersów ze Szczyrzyca w 1949 roku.

- Receptura, która zawiera szczegółowy opis surowców i technik warzenia to podstawa piwa Frater - mówi Koen Cruycke, dyrektor produkcji i inwestycji Browaru Belgia.
Głos Szczeciński

pap