Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Złota Pieczęć dla lubelskiego piwa

08.02.2010
Złota Pieczęć dla lubelskiego piwa Złota Pieczęć dla lubelskiego piwa

Piwo Perła Export produkcji PERŁA Browary Lubelskie SA otrzymała Złotą Piwną Pieczęć 2010, główną nagrodę XX Reprezentacyjnych Uroczystości Piwa.

W drogę na podium konkursu odbywajacego się w czeskim mieście Tabor nasza Perła Export pokonała aż 48 innych piw. Nagrodę zdobyła w najbardziej prestiżowej dla naszych południowych sąsiadów kategorii – Jasne Leżak Premium.


– Receptura opracowana przez Tadeusza Rakowieckiego, naszego głównego technologa, nie dała szans na wygraną kilkudziesięciu innym znanym i cenionym konkurentom – mówi Sławomir Staręga, dyrektor ds. marketingu PERŁY Browarów Lubelskich.

– Cieszymy się, że Perła Export zdobyła uznanie nie tylko Polaków, ale nie ukrywamy również radości z faktu, że tryumfuje na rynkach zagranicznych.

Splendor to tym większy, że kto jak kto, ale Czesi na piwie się znają. To przecież naród znany na całym świecie z uwielbienia do złocistego trunku oraz wielowiekowej tradycji i kultury picia piwa. Otrzymanie nagrody z ich rąk jest dla PERŁY Browarów Lubelskich tym większym powodem do chluby.

(bmk) dziennikwschodni.pl