Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Zatrzymani za handel piwem

27.05.2006

Policja zatrzymała trzy osoby, które nielegalnie sprzedawały alkohol w Krakowie. Osoby te nie posiadały stosownego zezwolenia, ponadto w mieście obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w związku z wizytą papieża Benedykta XVI.
Ponad sto osób ustawiło się w piątek wieczór w Krakowie w kolejce po nielegalnie sprzedawany alkohol. W magazynie handlarzy policjanci znaleźli 720 puszek z piwem.

Funkcjonariusze zainteresowali się osobami, które z samochodów zaparkowanych w rejonie al. Solidarności zabierały co chwilę po kilka puszek z piwem i znikały w pobliskim lasku.

Jak się okazało - znajdowało się tam centrum nielegalnej dystrybucji alkoholu, do którego ustawiło się w kolejce ponad sto osób. Policjanci znaleźli tam 720 puszek z piwem.

Zatrzymanym osobom zostanie przedstawiony zarzut naruszenia ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Z kolei w sobotę rano policja zatrzymała mężczyznę, który okradł wiernych, nocujących w namiocie na krakowskich Błoniach w oczekiwaniu na sobotnie spotkanie z Benedyktem XVI. Mężczyzna wykorzystał fakt, że pielgrzymi opuścili namiot w poszukiwaniu łazienki, i zabrał z namiotu telefony komórkowe, dokumenty, pieniądze i prowiant.

Złodziej został zidentyfikowany na podstawie kanapek - policji wskazali go okradzeni pielgrzymi, kiedy konsumował ich prowiant.

Jak informuje policja, zatrzymany 20-latek z Lublina nie przyjechał do Krakowa na spotkanie z papieżem. Przy zatrzymaniu był agresywny i odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Interia.pl

(PAP)