Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Zanieczyszczone piwo Warka jest wycofywane ze sprzedaży w województwie

25.05.2006

Kilka tysięcy hektolitrów zanieczyszczonego piwa Warka wyprodukowała Grupa Żywiec SA. Napój trafił m.in. do sklepów i barów w naszym województwie. Producent wycofuje skażoną partię.
Piwo o zmienionym smaku znalazło się m.in. w jednym z barów w Skierniewicach. - Klienci mieli do mnie pretensje, że serwuję napój z jakimiś chemikaliami - denerwuje się właściciel baru. - Najpierw sprawdziłem termin przydatności do spożycia: na butelkach widnieje data 21 października tego roku, a na 30-litrowych beczkach 21 lipca. Spróbowałem, piwo rzeczywiście miało zmieniony smak, zbliżony do jakiegoś płynu czyszczącego.

Zdezorientowany właściciel baru skontaktował się z Żywiec Trade w Łodzi, który jest dystrybutorem Warki w regionie łódzkim. Chciał wyjaśnić zagadkę.

- Usłyszałem, że w browarze wyczyszczono chemicznie urządzenia produkcyjne i część substancji przedostała się do piwa - dodaje skierniewiczanin. - Obiecali jednak, że całą partię wymienią. Ale przywieziono mi kolejną beczkę z... chemikaliami, a teraz mam czekać dwa tygodnie na nową dostawę. To niepoważne...

Według Justyny Piszczek z biura prasowego Grupy Żywiec SA, pod koniec kwietnia na skutek awarii urządzenia doszło do zmiany parametrów wody wykorzystywanej do produkcji.

- Wpłynęło to na zmianę smaku, ale nie stwarzało zagrożenia dla zdrowia - podkreśla Justyna Piszczek. - Dotyczy to jednej partii, a usterka została wykryta po kilku godzinach. Znaczna część tego piwa nie została wprowadzona do obrotu, zatrzymaliśmy ją w browarze lub u dystrybutorów. Beczki i butelki, które znalazły się w sprzedaży, wymieniamy od razu po otrzymaniu zgłoszenia od konsumentów lub sprzedawców. Sytuacja, jaka spotkała właściciela baru w Skierniewicach, to jednostkowy wypadek, za który przepraszam.

Żywiec Trade w Łodzi odmawia udzielania informacji na temat zanieczyszczonego piwa.

Dziennik Łódzki

(sach)