Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wysadzili browar

07.02.2008

Mały huk i mnóstwo dymu - tak było wczoraj w południe przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. W powietrze wyleciał budynek dawnej słodowni Browaru Piastowskiego. Budynek zburzono, bo w jego miejscu mają powstać apartamenty. Aby słodownię zrównać z powierzchnią ziemi, potrzebnych było aż 150 kg trotylu.

- Nie wszystkie budynki browaru zostaną zrównane z ziemią. Cztery znajdują się w rejestrze zabytków, a komin, będzie odnowiony - zapowiada Michał Dziubecki, kierownik prac.
Przy Jedności Narodowej zostaną też żeliwne schody, balustrady i wartownie. Po konserwacji, którą zajmą się specjaliści z Uniwersytetu Wrocławskiego, mają być jedną z atrakcji osiedla apartamentów. W miejscu browaru w ciągu czterech lat powstanie kilkunastopiętrowy wieżowiec z nowoczesnymi mieszkaniami.
Główną atrakcją tego miejsca mają być lofty, czyli mieszkania urządzone w odnowionych wnętrzach fabrycznych. U nas wybudowano takie już np. w Łodzi.
- W przyszłości zagospodarowane będzie też nabrzeże Odry - zapowiada Michał Dziubecki. Wzdłuż rzeki powstać ma promenada ze ścieżkami rowerowymi.

Magdalena Kowalcze - POLSKA Gazeta Wrocławska