Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wyniki Otwartego Konkursu Piw 2006

18.10.2006

Ponad pięćdziesiąt piw oceniali jurorzy Otwartego Konkursu Piw, jaki towarzyszył XIV Jesiennym Spotkaniom Browarników w Kielcach (17.10.2006). Wśród degustatorów byli przedstawiciele browarów, świata nauki, a także reprezentanci Bractwa Piwnego: Marek Suliga, Stefan Urbaniak i Krzysztof Piguła.Tytuł Najlepszego Degustatora otrzymała w tym roku Anna Sztechmiller, reprezentująca Royal Unibrew Koszalin. Jej ocena odbiegała zaledwie o 0,15 pkt. od średniej wyników w degustowanych grupach.Otwarty Konkurs Piw w Kielcach prowadzony był przez prof. Wojciecha Ambroziaka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Wyniki tej oceny Bractwo Piwne bierze pod uwagę przy przyznawaniu tytułu Piwo Roku.

Wyniki OTWARTEGO KONKURSU PIW przeprowadzonego podczas XIV JESIENNEGO SPOTKANIA BROWARNIKÓW W KIELCACH


W grupie I
(piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 8.0 – 10.0oBlg):

I miejsce (złoty medal) – TRI KOLORYA 1 - LIDA BREWERY (Białoruś)

II miejsce (srebrny medal) – TIGER - BROWAR NA JURZE

III miejsce (brązowy medal) – KOZACKIE - BROWAR NAMYSŁÓW


W grupie II
(piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10.1 – 11.0oBlg):

I miejsce (złoty medal) – GOOLMAN - PERŁA – BROWARY LUBELSKIE

II miejsce (srebrny medal) – STRZELEC – ROYAL UNIBREW, BROWAR JĘDRZEJÓW

III miejsce (brązowy medal) – TRI KOLORYA 2 - LIDA BREWERY


W grupie III
(piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 11.1 – 12.0oBlg):

I miejsce (złoty medal) - WOJAK JASNE PEŁNE - BROWAR BELGIA

II miejsce (srebrny medal) –TATRA PILS - GRUPA ŻYWIEC, BROWAR W LEŻAJSKU

III miejsce (brązowy medal) – TRI KOLORYA 3 - LIDA BREWERY (BIAŁORUŚ)


W grupie IV
(piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 12.1 – 12.5oBlg):

I miejsce (złoty medal) – PERŁA CHMIELOWA - PERŁA BROWARY LUBELSKIE

II miejsce (srebrny medal) – SPECJAL - GRUPA ŻYWIEC, BROWAR W ELBLĄGU

III miejsce (brązowy medal) – KASZTELAN JASNE PEŁNE – CARLSBERG POLSKA, KASZTELAN BROWAR SIERPC


W grupie V
(piwo jasne pełne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce 14.0 – 15.1oBlg):

I miejsce (złoty medal) – WOJAK MOCNE - BROWAR BELGIA

II miejsce (srebrny medal) – TATRA MOCNE - GRUPA ŻYWIEC, BROWAR W ŻYWCU

III miejsce (brązowy medal) – PERŁA MOCNA – PERŁA BROWARY LUBELSKIE


W grupie VI
(piwo ciemne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10.0 – 13.0oBlg):

I miejsce (złoty medal) – BIERHALLE DUNKEL - QLT RESTAURANT

II miejsce (srebrny medal) – CARMELL – PERŁA BROWARY LUBELSKIE

III miejsce (brązowy medal) – BIERHALLE ALT - QLT RESTAURANT


W grupie VII
(piwo ciemne mocne o zawartości ekstraktu w brzeczce do 22.0oBlg):

I miejsce (złoty medal) – BIERHALLE KOŹLAK - QLT RESTAURANT

II miejsce ex equo (srebrny medal):
PORTER – CARLSBERG POLSKA, BROWAR W BRZESKU
STRZELEC PORTER- ROYAL UNIBREW, BROWAR W JĘDRZEJOWIE

III miejsce (brązowy medal) – PORTER – KRAJAN, BROWARY KUJAWSKO-POMORSKIE


W ostatniej kategorii piw pszenicznych:

I miejsce (złoty medal) – BIERHALLE PSZENICZNE (Warszawa)- QLT RESTAURANT

II miejsce (srebrny medal) – PSZENICZNE- BROWAR REGINA

III miejsce (brązowy medal) – BIERHALLE PSZENICZNE CIEMNE - QLT RESTAURANT

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
 

Opracowanie: Bractwo Piwne