Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wymyśl nazwę!

12.08.2003

KONKURS. Nagrodą - roczny zapas piwa.Grudziądzki browar warzy piwo "Kunter" i "Rotmistrz", a wkrótce wyprodukuje całkiem nowe, dla którego nazwę mają wymyślić klienci.
- Będzie to piwo mocne, które jest trudniej wyprodukować, niż jasne - objaśnia dyrektor browaru Zdzisław Saari, czuwający nad technologią i ścisłym przestrzeganiem receptur. - także dlatego, że jego warzenie mniejszych partiach nie odpowiada standardom urządzeń do masowej produkcji. Cały proces technologiczny nowego, mocnego piwa grudziądzkiego, będzie dwa razy dłuższy od standardowego. Jest trudniejszy, ale jesteśmy przygotowani do podjęcia tego nowego wyzwania. Będzie to piwo ciemniejsze, na słodzie monachijskim.
Będzie to super-strong, dla najbardziej wybrednych piwoszy (o ekstrakcie 16,5 i zawartości alkoholu 8,1).
Zarząd browaru zaprasza piwoszy (i nie tylko) do konkursu na nazwę nowego piwa. Nazwa ma nawiązywać do tradycji piwowarskich i historii Grudziądza. Ma być bliska mieszkańcom miasta i rejonu. Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Zbigniew Suhak zapowiada, że zaraz po wyborze nazwy, zaprojektowana zostanie specjalna etykieta. Główną nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest...roczny zapas piwa (jedna butelka dziennie). Zatem siedząc nad kuflem piwa, warto pomyśleć nad nazwą nowego piwa z Grudziądza.
W czwartek, w papierowym wydaniu zamieścimy kupon, który należy wyciąć i czytelnie wypełnić, po czym przynieść do grudziądzkiej redakcji "Gazety Pomorskiej" przy Rynku Głównym 3/5.

Gazeta Pomorska

(marz)