Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wkrótce trzeci przetarg na browar w Krotoszynie

21.02.2003

W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony trzeci przetarg na będący w upadłości browar w Krotoszynie, poinformował w piątek Paweł Miłek, syndyk spółki.
- Browarem w Krotoszynie są zainteresowane dwa podmioty. Sądzę, że jest szansa na to, by w pierwszej dekadzie marca nabywca browaru został wyłoniony, a przedsiębiorstwo w tym roku wznowiło produkcję - powiedział Miłek.

Tym razem cena browaru będzie o 2 mln zł niższa niż w poprzednim przetargu, kiedy wynosiła 6 mln zł. Miłek zwrócił uwagę, że jest ona coraz bliższa kwoty, którą za browar oferują inwestorzy.

- Jeśli ze sprzedaży browaru udałoby się nam zdobyć 4 mln zł, to wystarczyłoby to na uregulowanie wierzytelności uprzywilejowanych – powiedział.

Upadłość browaru w Krotoszynie ogłoszono w styczniu 2002 roku. Jeszcze w 2001 roku zaprzestano w nim produkcji. Browar był znany w całej Polsce jako jedyny producent piwa typu ‘koźlak’. Ważył również ‘chińskie’ piwo z użyciem ryżu zamiast jęczmienia.

- Zdolności produkcyjne krotoszyńskiego browaru wynoszą około 150 tys. hektolitrów w ciągu roku. Do tej pory warzone tu piwo rozlewane było na miejscu w butelki i beczki. Rozlewaniem do puszek zajmowała się zewnętrzna spółka w Szczecinie - powiedział Miłek.
Puls Biznesu

MD, PAP