Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wilki na Chmielakach

06.08.2004

Cygańskie tańce, koncert zespołu „Wilki” i pokaz sztucznych ogni. To tylko niektóre atrakcje dla miłośników chmielu i dobrej zabawy. W przyszły weekend odbędą się „Chmielaki Nadwiślańskie 2004”.
Impreza w Wilkowie koło Kazimierza Dolnego przeznaczona jest dla rolników i to odróżnia ją od krasnostawskiego święta, adresowanego do browarów.
Sobota poświęcona zostanie na sympozjum naukowe, które odbędzie się o godz. 14 w Gminnej Bibliotece Publicznej. Wezmą w nim udział firmy chemiczne, naukowcy z IUNG, ODR Opole Lubelskie oraz przedstawiciele firm skupujących i przetwarzających susz chmielowy. Grono to będzie dyskutowało na temat chmielarstwa polskiego.
Niedziela natomiast będzie miała charakter rozrywkowy. Impreza przeniesie się na stadion LKS Wilki. Główną atrakcją „Chmielaków” będzie występ zespołu Wilki, który zaplanowano na godz. 19. Obok Wilków na scenie zagoszczą również zespoły cygańskie, których występy stały się już tradycją w Wilkowie. Dźwięk srebra na opalonych cygańskich stopach będzie tu rozbrzmiewał już po raz trzeci.
Wydarzenie zwieńczy pokaz ogni sztucznych.

Dziennik Wschodni

(MiG)