Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wielkie święto piwoszy

19.06.2007

Jak smakuje piwo warzone przez siebie w domu? Piwowarzy mają na to pytanie prostą odpowiedź: Najlepiej! W Żywcu miłośnicy piwa spotkali się na XII Międzynarodowej Giełdzie Birofiliów, największej tego typu imprezie w Europie. Najlepsi piwowarzy wyjechali z niej obsypani nagrodami.

Piwosze wszystkich krajów łączcie się! A jakie miejsce może być lepsze w kraju dla takiego spotkania niż Żywiec? Przy żywieckim browarze odbyła się XII Międzynarodowa Giełda Birofiliów. Zjechali się piwowarzy z całej Europy.

To było podwójne święto. Na giełdę przyjechali kolekcjonerzy etykiet, kapsli, podstawek, szklanek, kufli, serwetek, butelek i innych piwnych gadżetów. Ale pojawili się również domowi piwowarzy. Wyklinani przez współdomowników za okropny zapach palonego jęczmienia i fermentującego piwa, mieli w końcu swoje wielkie święto.

Na giełdę przyjechało 2,5 tysiąca osób. Największą atrakcją nie były jednak kapsle czy podstawki, ale konkurs na najlepsze piwa różnych gatunków. Najzdolniejsi piwowarzy wyjechali obsypani nagrodami i komplementami od kolegów po fachu.

Paweł Wysocki, Dziennik