Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Widzew przedłużył umowę z Harnasiem

06.02.2007

We wtorek w południe na specjalnej konferencji prasowej władze Stowarzyszenia "Widzew Łódź" oraz firmy Carlsberg Polska SA przedłużyli kontrakt sponsorski na mocy którego browar "Harnaś" pozostaje nadal sponsorem głównym łódzkiego klubu.Nową umowę podpisano na półtora roku.

- Dość długo prowadziliśmy rozmowy z Harnasiem. Oni przeprowadzili badania w kwestii skuteczności tej reklamy i doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować tą współpracę - mówi Władysław Puchalski, prezes Widzewa. - Umowa została podpisana na najbliższe 18 miesięcy. Poprzednia obejmowała pół jednego sezonu i pół drugiego. Przekonaliśmy jednak Harnasia, aby obowiązywała ona przez sezony piłkarskie - dodaje. - Wartość finansowa umowy jest oczywiście objęta tajemnicą handlową. Jest ona jednak wyższa. Wcześniej byliśmy drugoligowym zespołem i Harnaś zaryzykował, stawiając na nas. To ryzyko się opłaciło. Teraz gramy w Orange Ekstraklasie i warunki dla klubu są korzystniejsze - twierdzi Puchalski. Prezes zapewnił także zgromadzonych dziennikarzy, iż drużynę nie dotkną w bieżącym sezonie żadne problemy finansowe.

- Cieszymy się z przedłużenia tej umowy. Harnaś wierzy w sport, a z piłką nożną chce się identyfikować. Widzew to bardzo uznana marka w polskim futbolu i zależało nam na kontynuowaniu współpracy. Bardzo nam się podoba strategia, jaką przyjęli działacze klubu z Alei Piłsudskiego. Mówię tutaj o inwestycji w młodych i perspektywicznych zawodników. Każdy z nas chciałby mieć przecież piłkarzy, którzy wychowali się na polskiej piłce, następnie zdobywali świat. Myślę, że jest to ważne dla nas jako Polaków, widzewiaków i osób reprezentujących Harnasia - mówi Anna Rogalska, marketing manager marki "Harnaś". - Umowę podpisano na 1,5 roku i jej kwota jest wyższa od poprzedniej. W kontrakcie zawarty jest też bonus za niektóre pozycje na koniec rozgrywek, jak i Puchar Ekstraklasy. O mistrzostwo kraju w tym sezonie już raczej nie powalczymy. Trzeba wierzyć w sukces, ale być jednocześnie realistą. Pozwolę sobie zacytować w tym miejscu prezesa Puchalskiego, że mamy młodych piłkarzy, ale oni czasem grają przeciwko tym bardzo doświadczonym. Ich umiejętności zawodowe rosną z sezonu na sezon. Jest pewna magiczna liczba, która mamy nadzieję, że przeistoczy się w lokatę Widzewa na koniec rozgrywek. Nie chciałabym jej jednak zdradzać, ponieważ jestem osobą przesądną. Miałam okazję rozmawiać ostatnio z zawodnikami Widzewa i to się czuje, że oni są po prostu namaszczeni do zwycięstwa - dodaje Rogalska.

"Harnaś" pozostanie głównym sponsorem łódzkiej drużyny i jego marka nadal będzie widniała na koszulkach piłkarzy Widzewa.

 

SportoweFakty.pl


 

Piotr Tomasik