Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Widzew podpisał umowę z Carlsbergiem!

09.03.2006

Po trzymiesięcznych negocjacjach lider II ligi nareszcie ma strategicznego sponsora. Od pierwszego meczu w rundzie wiosennej widzewiacy zagrają z logo piwa Harnaś na koszulkach.
W klubie przy al. Piłsudskiego było wczoraj po góralsku. Przed wejściem na teren Widzewa stanęła wielka dmuchana niebieska brama z logo nowego sponsora. Harnasia było pełno także w budynku klubowym, a w kawiarni dziennikarzy witał... rozbójnik. Właśnie tam doszło do podpisania umowy z Carlsbergiem, do którego należy marka Harnaś. - Od wielu lat jesteśmy bardzo związani ze sportem - mówi Leszek Siwecki, menedżer ds. Public Realations w Carlsbergu. - Poza tym chcemy, by marka Harnaś stała się wkrótce liderem piwnym na polskim rynku. Możemy to zrobić z Widzewem, bo to wspaniały klub, który ma za sobą znakomite osiągnięcia, a przed sobą wielkie cele. Wspólnie je osiągniemy.

Widzew reprezentował niemal cały zarząd. Był prezes Władysław Puchalski, a także Marek Kopczyński, Witold Skrzydlewski oraz Wojciech Szymański. Zabrakło jedynie Zbigniewa Bońka, ale... nie do końca. Konferencja transmitowana była bowiem na żywo w internecie. - Prezes Boniek dzwonił i mówił, że nas ogląda - twierdzi Puchalski.

Na razie Carlsberg związał się z Widzewem na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata. Na koszulkach piłkarzy pojawi się logo Harnasia, wokół stadionu staną banery reklamowe. - Będziemy też organizować promocje w czasie meczów - obiecuje Siwecki.

Kwota jaką Carlsberg przekaże Widzewowi jest oczywiście tajemnicą handlową. Siwecki: - Jak na II ligę to naprawdę bardzo dobry poziom. Za te pieniądze Widzew mógłby pozyskać nowych piłkarzy i osiągać wysokie cele.

W przypadku awansu widzewiaków do ekstraklasy Carlsberg wypłaci też ekstra premię. Pieniądze nowego sponsora Widzewa nie wypełnią całego budżetu klubu. - To na pewno duża pomoc, ale razem ze Zbyszkiem Bońkiem cały czas będę finansował klub - twierdzi Wojciech Szymański, wiceprezes klubu.

Carlsberga do wejścia w Widzew namówił Puchalski, który wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami grupy piwowarskiej. - Po długich negocjacjach podpisujemy dziś umowę. Naszym sponsorem będzie firma wiarygodna, znana i wspaniała. Taka jak Widzew - cieszy się prezes.

Grupa piwowarska Carlsberg skupia browary: Okocim Brzesko, Bosman Szczecin, Piast Wrocław i Kasztelan Sierpc. Produkuje piwa marki: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast, Volt. Carlsberg ma trzecią pozycję w swojej branży w Polsce. Od 1979 roku koncern jest obecny w sporcie. Od wielu lat reklama Carlsberga widnieje na koszulkach piłkarzy FC Liverpool, triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów z Jerzym Dudkiem w składzie. Browar był również jednym z głównych sponsorów ostatnich piłkarskich mistrzostw Europy w Portugalii, a także rozgrywek o Puchar UEFA. W Polsce reklamuje swoje marki poprzez Pogoń Szczecin (Bosman) i Śląska Wrocław (Piast). Jest też sponsorem mniejszych klubów - Okocimskiego Brzesko i Kasztelana Sierpc.

Gazeta Wyborcza

derdzik