Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Weekend nad kuflem z pianką

21.01.2008
Weekend nad kuflem z pianką Weekend nad kuflem z pianką

Piwosze z Polski i Czech opanowali w sobotę Muzeum Kinematografii, by uczcić kuflem piwa Browar Nakło, którego Irlandzkie Mocne zdobyło tytuł Piwa Roku 2007 w kategorii piw regionalnych. Nagrodę, przyznaną przez Bractwo Piwne z siedzibą w Łodzi, odebrała z rąk Wielkiego Mistrza BP Marka Suligi wiceprezes zwycięskiej warzelni Katarzyna Jaskulska.

Odbyło się także pasowanie nowych piwnych "braci" i "sióstr". Legitymacje członkowskie otrzymali m.in. Ryszard Bonisławski, szef Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, oraz mierzące po 184 cm Elżbieta Karga i Małgorzata Kotelnicka z działającego pod patronatem "EI" Łódzkiego Klubu Wysokich.

Honorowymi gośćmi imprezy było kilkunastu czeskich piwoszy z Tomasem Erlichem, przewodniczącym Stowarzyszenia Przyjaciół Piwa Republiki Czeskiej (odpowiednik naszego Bractwa Piwnego). Nie przyjechali do Łodzi z pustymi rękami. Dzień wcześniej w Domu Piwa "Peron 6" odszpuntowali oni beczułki z 12 gatunkami regionalnych czeskich piw, warzonych "przy kominie", czyli w małych browarach, których jest u naszych południowych sąsiadów aż 63.


 

Express Ilustrowany


 

(dan)