Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

We wtorek nowy sponsor Kolportera Korony

30.08.2005

Podpisanie umowy o współpracy z mającym siedzibę w Kielcach Browarem Belgia będzie we wtorek najważniejszym wydarzeniem w kieleckim klubie. Producent piwa będzie sponsorem oficjalnym.
Konferencję zaplanowano na godz. 12.30. Wszystkie szczegóły umowy trzymane są w tajemnicy, ale wiadomo, że logo lub nazwa sponsora nie pojawią się raczej na koszulkach piłkarzy pierwszej drużyny grającej w ekstraklasie. Kolporter Korona to kolejny klub, który w polskiej lidze będzie otrzymywał pieniądze od producenta piwa.

W starym składzie

Jutro w polskiej lidze zamyka się okno transferowe. Kolporter Korona dokończy sezon najprawdopodobniej w dotychczasowym składzie. - Nie planujemy ruchów kadrowych, choć ostatnio mieliśmy jeszcze taki pomysł. Teraz to już mało prawdopodobne, bo gotowych ludzi do gry nie ma, a na testy nie ma czasu - powiedział trener Ryszard Wieczorek. Wczoraj jego zespół miał wolny dzień, a dziś będzie trenował dwa razy dziennie.

Problem z Cracovią

Kolporter Korona nie zagra w piątek sparingu z Cracovią, który był dokładnie zaplanowany. - Zadzwonił trener Wojciech Stawowy z przeprosinami, że musi zrezygnować ze sparingu, bo ma innego rywala - powiedział Paweł Wolicki, kierownik kieleckiej drużyny. Jak się dowiedzieliśmy, na życzenie właściciela Cracovii prof. Janusza Filipiaka jego zespół zagra mecz kontrolny z ukraińskim Szachtarem Donieck. Kielczanom pozostaje szukanie nowego sparingpartnera. - Nie bardzo jest z kim zagrać. Druga liga ma w weekend normalną kolejkę, a z drużyn pierwszoligowych nie bardzo jest w kim wybierać, by nie jechać na drugi koniec Polski - dodał kierownik Wolicki. Najpoważniejszymi kandydatami do sparingu są zespoły Polonii Warszawa, z którą Korona już grała w lidze, lub GKS Bełchatów, z którym z kolei zespół trenera Wieczorka zmierzy się w dalszej części sezonu.

Wrócił Zabłocki

Treningi z drugą drużyną rozpoczął napastnik Jakub Zabłocki, którego kibice pamiętają z niezłych występów jeszcze w trzeciej lidze. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Pogoni Staszów, w której - mimo że trzecioligowiec nie zapłacił za transfer - dograł do końca rozgrywek.

Z pierwszym zespołem treningi powinien dziś wznowić kontuzjowany obrońca Paweł Golański, a lekkie zajęcia biegowe będzie mógł mieć pomocnik Dariusz Kozubek. Uraz wyklucza na razie z gry trzeciego z kontuzjowanych - napastnika Jakuba Grzegorzewskiego.

Gazeta Wyborcza

Leszek Salva