Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Wciąż chcą Hamilla

12.02.2004

ŻUŻEL. Browar Grudziądz sponsorem strategicznym GTŻ.Wczoraj zapadła decyzja: Browar Grudziądz będzie w sezonie 2004 sponsorem strategicznym żużlowców GTŻ. W nazwie klubu pojawi się wkrótce jeden z "piwnych" produktów.
Obie strony uzgodniły już warunki umowy. Oficjalne podpisanie wyznaczono na 18 lutego. Zarówno właściciele istniejącego rok, reaktywowanego Browaru, jak również zarząd GTŻ, uważają, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron. Jak podkreślił dyr. ds. marketingu i sprzedaży Browaru Grudziądz Zbigniew Suhak: "Wszechstronne wejście firmy w sponsorowanie miejscowego speedwaya ma przynieść korzyść firmie i przełożyć się na wynik sportowy grudziądzkiej drużyny".
Prezes GTŻ Zbigniew Fiałkowski uważa z kolei: - Browar będzie obecny w nazwie klubu na pierwszym miejscu, a także będzie patronem mającego powstać w Grudziądzu, w centrum miasta, speedway-klubu dla kibiców. Browar przekaże nam pieniądze i będzie śledzić postawę drużyny w sezonie. Mamy przynosić chlubę, zatem zakładamy wejście do czwórki.
Na jaką kwotę opiewa kontrakt pomiędzy Browarem a GTŻ - to tajemnica. Wiceprezes GTŻ Andrzej Zielke określa uzgodnioną pulę jako "rozsądną", ponieważ sponsor nie wie, co z tego wyjdzie. Zbigniew Suhak wyjaśnia, że Browar nie oczekuje za wszelką cenę awansu do ekstraklasy istniejącego zaledwie rok klubu: - Interesuje nas obopólne wzmocnienie na grudziądzkim terenie. Cieszyłoby nas pozyskanie przez klub Billy Hamilla.
Grudziądzcy działacze wczoraj wieczorem dzwonili do Hamilla do Kalifornii. Billy chętniej pertraktuje, od kiedy Sawina - jego klubowy kolega z drużyny szwedzkiej - podpisał kontrakt z GTŻ.
Które z piw Browaru Grudziądz będzie tym żużlowym: Kunter, Hubal czy Rotmistrz - zdecydują kibice, poprzez prowadzoną już przez Browar i "Gazetę Pomorską" sondę wśród mieszkańców.

Gazeta Pomorska

(marz)