Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Warzone nocą

07.06.2006

W dniu 03 czerwca 2006r. odbyła się w Częstochowie 3. Noc Kulturalna. Wśród wielu imprez odbywających się tej nocy była także, po raz pierwszy, impreza zorganizowana przez Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego w pubie "Oslo" pod tytułem ” Warzenie piwa z Bractwem Piwnym połączone z degustacją”.
Przygotowaliśmy do degustacji kilkanaście litrów domowego piwa z naszych zapasów, którego w pewnym momencie brakło i trzeba było wyruszyć do piwnicy po kolejne butelki. Prezentowane były składniki, z których wytwarzane jest piwo: chmiel (w szyszkach, prasowany i granulat), słód, drożdże, ekstrakty słodowe firmy WES z Wolsztyna itp. Wszystkich w/w produktów można było skosztować.
Na żywo przeprowadzane było warzenie piwa, które wzbudziło spore zainteresowanie imprezowiczów. Częstochowscy piwowarzy domowi udzielali porad i informacji wszystkim zainteresowanym.
Odbyło się też kilka konkursów. Pierwszy dotyczył wiedzy o piwie i sposobie jego wytwarzania. Zainteresowanie tym konkursem przerosło nasze oczekiwania. Następny był konkurs "Dla Twardzieli" - trzymanie pustej kegi na wyprostowanych rękach na czas. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs sztafet w piciu piwa na czas przez słomkę, gdyż zmierzyły się w nim reprezentacje Polski i Anglii - zwyciężyli Polacy.
W spotkaniu uczestniczył Pan Józef Andrzej Bossowski - autor książek, m. in. o browarze w Lwówku Śląskim i częstochowskich bunkrach. Przekazał on kilka swoich publikacji na nagrody w konkursach, a zwycięzcy mieli możliwość uzyskania autografu od autora.
Pragniemy podziękować pubowi "Oslo" za gościnę, WES-owi za dostarczenie ekstraktów słodowych i panu J.A. Bossowskiemu za książki.
Zapraszamy na następną Noc Kulturalną.

Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego