Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Warka sponsorem piłkarskiej ekstraklasy

26.02.2009

Należąca do grupy Żywiec marka "Warka" będzie od rundy wiosennej oficjalnym sponsorem piłkarskiej ekstraklasy. Umowę podpisano do końca sezonu 2010/2011. Poszukiwania sponsora tytularnego wciąż trwają.

- Jestem przekonany, że podpisana dziś umowa przyczyni się do rozwoju polskiego futbolu, przyniesie wiele korzyści klubom i kibicom. Taki partner był nam potrzebny. Mam nadzieję, że dwa i pół roku, na które podpisaliśmy umowę, to dopiero początek naszej współpracy - powiedział prezes prowadzącej rozgrywki Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko.

 

Członek zarządu Grupy Żywiec S.A. Mariusz Borowiak poinformował, że negocjacje w sprawie umowy trwały 13 miesięcy.

- Było trochę trudności, ale co ma trwać długo, rodzi się długo. Myśląc o sponsoringu sportowym sondowaliśmy wiele dyscyplin, ale w końcu zdecydowaliśmy się na piłkę nożną. Od trzech lat sponsorujemy Lecha Poznań i jest to współpraca udana dla obu stron. Teraz, mając na myśli m.in. poprawę infrastruktury, organizację Euro 2012 oraz trwającą wciąż, ale przynoszącą skutek walkę z korupcją, zdecydowaliśmy się zaangażować w całą ligę - powiedział Borowiak, zapowiadając inwestycje w wizerunek piłkarskiej ekstraklasy i projekty, które pomogą ściągnąć kibiców na trybuny.
 

pp, PAP, Gazeta.pl