Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Warka sponsorem piłkarskiej Ekstraklasy

29.01.2009

Piłkarska Ekstraklasa od wiosny wzbogaci się o 8,5 mln zł, zyskując nowego sponsora - producenta piwa Warka. Mimo, że każdy klub może zyskać ok. 200 tys. zł rocznie, drużyny, które mają za sponsorów inne browary zapowiadają, że nie przystąpią do umowy.

Jak donosi "Przegląd Sportowy" Śląsk Wrocław już zdeklarował, że nie przystąpi do kontraktu z nowym sponsorem tej wiosny, gdyż do końca sezonu ma umowę z Piastem (Carlsberg) - Na razie kluby dostały tylko projekt umowy z Warką. Trzeba negocjować - informuje prezes Jagiellonii, Ireneusz Trąbiński. Natomiast prezes Śląska Piotr Waśniewski tłumaczy. - Obowiązuje nas kontrakt z Piastem do końca sezonu, a w nim jest klauzula, która uniemożliwia nam współpracę z innym browarem.

Warka, która ma być sponsorem Ekstraklasy przez 2,5 roku, zapłaciłaby 1,5 mln zł do końca obecnego sezonu, 3,1 mln w następnym i 3,9 mln w 2010/11. - Warka za miano sponsora oficjalnego ekstraklasy dostanie miejsce reklamowe w czterech narożnikach boiska. Jej przywileje są ściśle określone, dlatego istnieje szansa na współpracę klubów z innymi browarami - mówi Jacek Masiota, szef rady nadzorczej Ekstraklasy SA.

Według rzecznika Grupy Żywiec Sebastiana Tołwińskiego rozmowy prowadzone z klubami Ekstraklasy idą w dobrym kierunku. Jest nadzieje na finalne podpisanie umów w kształcie, w jakim były początkowo dyskutowane. I dodaje, że - każdy klub z tytułu podpisania umowy powinien się wzbogacić o ok. 200 tys. zł rocznie.
 

WirtualneMedia.pl