Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Warka sponsorem ekstraklasy

25.02.2009

Należąca do grupy Żywiec marka "Warka" będzie od rundy wiosennej oficjalnym sponsorem piłkarskiej ekstraklasy. Umowę podpisano do końca sezonu 2010/2011. Poszukiwania sponsora tytularnego wciąż trwają.

Umowę podpisano na 2,5 roku, a negocjacje trwały 13 miesięcy. Wszystkie dotychczasowe umowy klubów ekstraklasy z browarami będą respektowane. Obecnie kontrakty reklamowe z producentami piwa mają podpisane Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. 

Grupa Żywiec S.A. choć będzie używać tytułu oficjalnego sponsora ekstraklasy, nabyła pakiet przewidziany w przetargu w 2008 roku, dla sponsora technicznego. Reklamy "Warki" umieszczone będą w okolicach chorągiewek w rogach boiska, a jej logo pojawiać się będzie także przy telewizyjnej oprawie graficznej spotkań.

- Poszukiwania sponsora tytularnego ligi wciąż trwają. Mam nadzieję, że zakończą się przed rozpoczęciem nowego sezonu - wyjaśnił prezes prowadzącej rozgrywki Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko. .

Według nieoficjalnych informacji, umowa opiewa na sumę dziesięciu milionów złotych, czyli w każdej rundzie każdy z 16 klubów mógłby liczyć na 125 tysięcy złotych.W czwartek spotkanie
W czwartek w siedzibie PZPN odbędzie się spotkanie prezesa związku Grzegorza Laty z selekcjonerem reprezentacji Leo Beenhakkerem. Holenderski trener jest w drodze do Polski. 

Prezes Lato od kilku dni chciał spotkać się z Beenhakkerem, aby wyjaśnić rolę i zakres obowiązków Holendra w Feyenoordzie Rotterdam. Niespełna dwa tygodnie temu pojawiła się informacja, że trener reprezentacji Polski objął stanowisko doradcy technicznego kierownictwa Feyenoordu. Na łączenie funkcji nie zgadzają się władze PZPN.

- Będę pozostawał w cieniu, bez kontraktu, bez pieniędzy, bez oficjalnej funkcji - twierdził z kolei 66-letni Beenhakker, który kilka razy był trenerem zespołu z Rotterdamu, a teraz w "wolnym czasie" chce pomagać Feyenoordowi.

(jac) Pomorska.pl