Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Warka sponsorem Radomiaka Radom

26.10.2006

W miłej atmosferze, otoczeniu pięknych hostess i świetle fleszy prezes klubu RKS Radomiak Radom, Władysław Kot i Mariusz Borowiec reprezentujący Grupę Handlową Żywiec podpisali umowę sponsorską.

- Bardzo się cieszę, że wreszcie podpisaliśmy umowę. Będzie to umowa opiewająca na dwa lata. Bardzo duża zasługa jest w tym władz miasta, a zwłaszcza prezydenta Zdzisława Marcinkowskiego, który również prowadził rozmowy i oczywiście pana Andrzeja Banasiewicza. Chciałbym zapewnić, że profity, jakie uzyskamy z umowy przeznaczymy właściwie i zapewniam mieszkańców Radomia, że na pewno będzie to właściwie wykorzystane - powiedział prezes klubu, Władysław Kot.

Obie strony nie chciały podać oficjalnie do wiadomości kwoty, na jaką opiewa owa umowa pomiędzy klubem a browarem, ale jak zapewnił prezes Radomiaka Radom jest to znaczne wsparcie finansowe dla trzecioligowego klubu.

Na razie w Radomiu sympatycy nie popadają w hurra optymizm, gdyż nauczeni doświadczeniem obawiają się, że kwoty uzyskane od Warki mogą zostać źle rozdysponowane.

- Radom leży bardzo blisko browarów Warka i od zawsze byliśmy w mniejszym bądź większym stopniu z Radomiakiem. W tym roku jak i przez następne lata chcielibyśmy, aby sytuacja ta nie uległa zmianie, a wręcz przeciwnie. Myślimy o tym, że tego typu dyscyplina sportu jest bardzo emocjonalna z tak emocjonalnym produktem jak piwo powinny iść razem w parze. Cieszy nas to, że na Radomiaka przychodzi bardzo dużo kibiców. Liczymy, że już niedługo będzie występował w Orange Ekstraklasie, w co głęboko wierzymy. Pomimo, że na razie tak nie jest to i tak jest bardzo ważnym klubem dla mieszkańców Radomia. Od zawsze jesteśmy tutaj. Dzięki tej społeczności jest dziś browarem numer pięć w Polsce z aspiracjami dużo wyższymi niż piąta pozycja. Współpracujemy z władzami miasta i z klubem. Jedną i drugą współpracę zamierzamy kontynuować owocnie przez następne lata. Miejmy nadzieje, że będzie to z korzyścią dla obydwu stron jak i dla zasłużonego klubu w Polskiej piłce nożnej jak Radomiak Radom, który w przyszłości będzie piął się coraz wyżej aż do pierwszej ligi - dodał Mariusz Borowiec.

W Radomiu nikt na razie o Orange Ekstraklasie nie myśli. Wszyscy kibice zielonych mają jedynie nadzieję, że umowa z Warką oraz przygotowana do podpisania w niedługim czasie z Erą będzie nomen omen zielonym światłem dla radomskiego trzecioligowca.

- Cieszy nasz każdy inwestor, który pragnie wspierać nasz ukochany klub, ale tak można firma jak Warka na pewno jest w stanie ofiarować więcej. Mamy również nadzieję, że tylko startujemy z niskiego pułapu, jeśli chodzi o współpracę Warki z Radomiakiem Radom i za jakiś czas umowa zostanie renegocjowana, ale tym razem zieloni otrzymają o wiele większe profity. Radomiak ma wielu sympatyków i na pewno taki kontrakt będzie dla browaru Warka bardzo korzystny - powiedział na zakończenie Michał Surma, prezes Stowarzyszenia Kibiców Radomiaka "Tylko Radomiak".
 

SportoweFakty.pl

 

Damian Tomczyk