Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Walentynkowe warzenie piwa

13.02.2009

W najbliższą sobotę odbędzie się publiczny pokaz warzenia piwa przez piwowarów domowych, w tym nieznanego u nas niemieckiego Hausbrauerei. Impreza zorganizował pub Pivaria. Początek godz. 17.

- Prezentacji trudnej sztuki piwowarstwa podjęli się Grzegorz Szymala, inżynier Stoczni Szczecińskiej Nowa oraz Wojciech Bublej, muzyk Filharmonii Szczecińskiej - informuje Krzysztof Żurawski, szczecinianin, jeden z bardziej znanych w Polsce zbieraczy pamiątek piwnych, organizator co rocznych spotkań "Pivaria" birofili z całej Europy.

Piwowarzy zaprezentują pokaz warzenia nie tylko piwa niemieckiego, ale również angielskiego typu Pale Ale według metody tradycyjnej, czyli poprzez zacieranie.

W trakcie imprezy pokazane też zostaną procesy towarzyszące warzeniu piwa, w tym śrutowanie słodu jęczmiennego (niemieckiego i czeskiego), zacieranie i warzenie brzeczki. Oczywiście odbędzie się też degustacja tego, co zostanie uwarzone.

Organizatorzy imprezy zapewniają, że warzeniu piwa będzie towarzyszyło sporo atrakcji, a każda z osób uczestniczących w pokazie otrzyma stosowny gadżet nawiązujący do święta.

Głos Szczeciński, Marek Rudnicki