Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

W krainie piwa

18.10.2004

Pilzno przyciąga miłośników piwa. Nikogo nie powinno to dziwić. Założona w 1295 roku stolica Zachodnich Czech od wieków słynie z produkcji chmielowego napoju. Pierwsze dane pochodzą już z 1307 roku...
Ci, którzy chcieliby odwiedzić słynny browar, nie powinni mieć z tym problemów. Charakterystyczne zabudowania z piękną brama wjazdową w pobliżu dworca autobusowego trudno przeoczyć.
Podczas wędrówki po browarze możemy prześledzić cały proces produkcji piwa, odwiedzić muzeum, obejrzeć filmy o historii zakładu, a także kupić firmowe gadżety.
Na głodnych i spragnionych turystów w podziemiach czeka restauracja. Przy kuflu złocistego napoju można zjeść tu charakterystyczne czeskie potrawy, z knedlikami z wołowiną w sosie na czele. Ceny, z uwagi na liczne wycieczki turystów z Zachodniej Europy (szczególnie Niemców), nie należą do niskich.
Pilzno to oczywiście nie tylko browar. W starym centrum warto zobaczyć gotycki kościół św. Bartłomieja z wieżą, która mierzy ponad 102 metry wysokości i nie ma sobie równych na terenie Czech.
Express Ilustrowany

(KSAF)