Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

VII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie i I Festiwal Dobrego Piwa

25.05.2010

8 maja 2010 miały miejsce VII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie a podczas nich także V Konkurs Piw Domowych. To wyczekiwane spotkanie prawdziwych pasjonatów piwowarstwa domowego a także wielu osób zainteresowanych tematyką piwa, zyskało w tym roku nową, bardzo ciekawą i malowniczą lokalizację.

Piwowarzy spotkali się w piwnicach Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy i tam prezentowali swoje piwa, zapraszali chętnych do degustacji oraz dyskutowali na wiele nurtujących ich tematów związanych z ich hobby.


W Konkursie Piw Domowych wyznaczono 2 kategorie: Witbier, oraz Pils (German Pilsner lub Bohemian Pilzner) . Duża frekwencja wśród startujących piwowarów, bo aż 26 piw zgłoszono do kategorii Pils i 20 piw do kategorii Witbier, wymusiła przeprowadzenie wstępnych kwalifikacji, po których pod ocenę jury od przewodnictwem Macieja Chołdrycha trafiło po 15 piw w danym stylu.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w kategorii Pils zajął Piotr Turek, członek Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Zwycięskie piwo to Pils Bohemski, a recepturę możemy znaleźć w zapiskach piwowarskich Piotra

Piotrkowi gratulujemy kolejnego w tym sezonie medalowego miejsca w konkursie piwowarskim!

Wyniki V Wrocławskiego Konkursu Piw Domowych:

Kategoria Pils:

1 miejsce z wynikiem 119 pkt. - Piotr Turek (pioturek)
2 miejsce z wynikiem 107 pkt. - Szymon Kierszniowski (sziszi)
3 miejsce z wynikiem 106 pkt. - Jacek Domagalski (jacer)

Kategoria Witbier:

1 miejsce z wynikiem 124 pkt. - Bartosz Grzęda (flood)
2 miejsce z wynikiem 124 pkt. - Krzysztof Juszczak (josefik)
3 miejsce z wynikiem 109 pkt. - Waldemar Szweda (waldi_sz)

Ogromne zainteresowanie wzbudził także I Festiwal Dobrego Piwa, który wystartował po zakończonych sobotnim popołudniem Warsztatach. Ta dwudniowa impreza, w czasie której prezentowały się bardzo licznie przybyłe browary polskie jak i zagraniczne, przyciągnęła prawdziwe tłumy smakoszy złocistego trunku. Długie kolejki osób chcących spróbować piw z regionalnych browarów, ich wielka różnorodność i wydaje się, coraz większa świadomość wyboru pozwala spokojnie stwierdzić że istnieje duże zapotrzebowanie na piwa inne niż dominujący jasny lager. Gratulując organizatorom pomysłu, czekamy z wciąż powiększającą się rzeszą sympatyków piwa i piwowarstwa, na koleje edycje Festiwalu, który zdecydowanie przyczynia się do propagowania kultury piwnej w Polsce.


Andrzej Grzeliński
Piotr Turek