Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

VII Noc Kulturalna pod hasłem „07 zbudź się”.

06.07.2010
VII Noc Kulturalna pod hasłem „07 zbudź się”. VII Noc Kulturalna pod hasłem „07 zbudź się”.

W dniu 26 czerwca 2010 roku odbyła się w Częstochowie 7 Noc Kulturalna. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: „07 zbudź się”. Jak co roku w tę specyficzną noc Częstochowa zaczęła tętnić życiem.

   Oprócz koncertów, wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi nie mogło zabraknąć pokazu warzenia piwa domowym sposobem, które na stałe wpisało się w repertuar Nocy Kulturalnej.

   W tym roku Towarzystwo Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE w Częstochowie przygotowało warzenie metodą zacierania piwa Koelsh. Można było dotknąć i spróbować prawie wszystkiego co służy do uwarzenia piwa. Odbyły się konkursy: Wiedzy o piwie, Śrutowania słodu na czas, które przyciągnęły duża liczbę chętnych. Podczas całej imprezy odbywała się degustacja piw domowych, uwarzonych przez naszych piwowarów domowych.
Częstochowscy piwowarzy oraz pozostali członkowie Bractwa Piwnego udzielali porad i informacji wszystkim zainteresowanym odnośnie warzenia piwa jak również można było zapoznać się z działalnością oraz celami statutowymi Bractwa Piwnego.


Pragniemy podziękować sklepom internetowym, które zapewniły nam ciekawe i cenne nagrody:
Centrum Piwowarstwa,
Homebrewing,
Twój Browar
 

Galeria zdjęć z pokazu znajduje się  tutaj.

 

Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego