Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

V Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

15.05.2008
V Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie V Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

V Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie odbyły się 10 maja 2008 roku. Organizatorka Agnieszka Wołczaska-Prasolik zaprosiła ciekawych gości i postarała się o zapewnienie wielu atrakcji. Wydarzeniem była degustacja nowego piwa Grand (wersja niepasteryzowana) warzonego przez browar Amber. Na stoisku obok prezentowano wyrób piwa w warunkach domowych, lecz za pomocą bardzo fachowej aparatury, wykonanej mówiąc w skrócie z 3 keg po piwie, kilku miedzianych rurek i trzech termometrów tzw. RIMS. Podejrzewam, że każdy chciałby zrobić sam coś takiego w domu.

Główną atrakcją był jednak konkurs piw domowych w kategorii stout i pils. Wybór musiał być trudny z racji, że jury degustowało i obradowało przez ponad 2 godziny. Poniżej wyniki konkursu. Poziom był bardzo wysoki, co można było sprawdzić na degustacji po konkursie. Stoliki były pełne ciekawych piw. Mnie osobiście najbardziej zaskoczyło piwo wędzone. Pierwszy raz miałem okazje spróbować takiego „specyfiku". Warsztaty przyciągnęły wielu odwiedzających i odbyły się w bardzo sympatycznej atmosferze. Najlepiej podsumował je Sławomir Pahlke dyrektor ds. marketingu browaru Amber mówiąc, iż zazdrości, że taka impreza nie odbywa się na wybrzeżu. 

Wyniki konkursu V Wrocławskiego Konkursu Piw Domowych:
Kategoria pilsner niemiecki, wystawiono 14 piw:

Miejsce I - Jacek Domagalski - 42,66 pkt.
Miejsce II - Sławomir Opaliński - 42,66 pkt.
Miejsce III - Jacek Materski - 40,33 pkt.

Jako, że 2 piwa uzyskały identyczną ilość punktów, jury zdecydowało się na dogrywkę i po długich dyskusjach zadecydowali jak widać powyżej

Kategoria stout owsiany, wystawiono 10 piw:

Miejsce I - Krzysztof Kula & Arkadiusz Siarkiewicz - 42,66 pkt.
Miejsce II - Rafał Wesołowski - 39,33 pkt.
Miejsce III - Tomasz Piecuń - 36,33 pkt.

Jury obradowało w składzie:
- Artur Szudrowicz
- Sławomir Pahlke
- Dariusz Doroszkiewicz
- Rafał Kowalczyk
- Krystyna Oleś
- Arkadiusz Michalski

 

Łukasz Janiszewski