Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Tyskie pierwsze wśród napojów alkoholowych

16.12.2009

W szóstym "Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek" dziennika Rzeczpospolita, Tyskie zdobyło 1. miejsce w kategorii napojów alkoholowych.

- To niezwykle wyróżnienie zarówno dla marki jak i dla całej Kompanii Piwowarskiej. Z roku na rok rosną wymagania konsumentów wobec produktów - nasi odbiorcy oczekują najwyższej jakości, zarówno w odniesieniu do samego produktu jak i marki. Zdobycie pierwszego miejsca w tak prestiżowym rankingu potwierdza fakt, że Tyskie to uznana polska marka i piwo, z którego Polacy mogą być dumni na całym świecie - mówi Andrzej Kopleński, dyrektor portfela marek w Kompanii Piwowarskiej.

Tyskie, flagowy produkt Kompanii Piwowarskiej, od wielu lat jest liderem polskiego rynku piwa. Udziały rynkowe marki Tyskie wynoszą obecnie ok. 18%. Tyskie doceniane jest nie tylko w kraju ale i zagranicą - Tyskie, można kupić w sklepach Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Islandii, Holandii czy Belgii.

W roku 2009 marka Tyskie została patronem Międzynarodowego Roku Piwa. Z tej właśnie okazji zorganizowano liczne atrakcje dla miłośników piwa w całym kraju. Pod koniec sierpnia blisko 100 tysięcy osób wzięło udział w BeerFeście - największym polskim festiwalu piwa. Wcześniej Tyski Festiwal Piwa odwiedził blisko 60 miast i miasteczek w całym kraju.


Źródło: BiznesPolska (Internet)