Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Toruńska sieć luksusu

26.02.2009

Spółka hotelarska "Solaris” wczoraj została zarejestrowana w toruńskim sądzie. W najbliższym czasie spółka będzie wnioskowała o pozwolenie na budowę drugiego hotelu czterogwiazdkowego w naszym mieście.

To będzie już trzeci, luksusowy hotel nowopowstałej spółki. Budowa Starego Browaru, bo o nim mowa, dotychczas potykała się o różne przeciwność. Najpierw nie było zgody konserwatora na projekt, później wlokło się uzyskanie warunków zabudowy, w końcu przyszedł kryzys i okazało się, że częściowe skredytowanie inwestycji jest mocno ograniczone.

Krzysztof Mielewczyk, prezes spółki Polskie Pierze i Puch oraz powstałej Solaris przekonuje jednak, że pieniądze na budowę ma i pod koniec marca będzie składał pozwolenie na budowę. Rozpoczną się również niezbędne prace rozbiórkowe. W Starym Browarze ma powstać ok. 80 pokoi.

To o wiele mniej, niż planowano jeszcze kilka miesięcy temu. W związku z kryzysem firma prawdopodobnie zrezygnuje z przejęcia kamienicy na ul. Wielkie Garbary, która miała być częścią hotelu. To nie jest jeszcze przesądzone, ale wiadomo, że to obniżyło by koszty budowy, a później eksploatacji budynku.

Kolejna hotelowa inwestycja nie jest jeszcze dopięta, ale Mielewczyk przekonuje, że czwarty na Starówce obiekt będzie miał ok. 65 pokoi.

Spółka zajmuje się także budową mieszkań. Pierwsze 80 ma powstać na Podgórzu i jak przekonuje prezes będą to najtańsze mieszkania w Toruniu.

Katarzyna Fus, Pomorska.pl