Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Toruń. Interwencja Pomorskiej: Pomogliśmy, bo przyspieszyliśmy

27.10.2008

Tuż po naszej publikacji z zeszłego tygodnia magistrat wydał decyzję o warunkach zabudowy, która stanowi wstępną część budowy hotelu Stary Browar. Inwestor nie ukrywa zadowolenia.

W zeszły poniedziałek informowaliśmy, że spółka Polskie Pierze i Puch nie może doczekać się decyzji o warunkach zabudowy dla hotelu w okolicy Baja Pomorskiego. 

Decyzja została wydana następnego dnia. - To bardzo dobra wiadomość - mówi Krzysztof Mielewczyk, właściciel spółki. - Zastanawiam się, jak długo musiałbym jeszcze czekać na ten dokument, gdyby nie artykuł w Gazecie Pomorskiej. Przyznam, że jestem zaskoczony, bo już szykowałem się do sprzedaży.

Jak zapewnia Mielewczyk w obliczu tak szybkiej reakcji ze strony miasta, spółka będzie realizować inwestycję i nie sprzeda obiektu. Właściciel zapowiada, że najszybciej jak się da będzie składał pozwolenie na budowę.

Wniosek powinien wpłynąć do magistratu w ciągu miesiąca.
Stary Browar to kolejna po 1231 i Solaris inwestycja hotelowa spółki PPiP w Toruniu. Ma być największym tego typu obiektem w obrębie Starówki o czterogwiazdkowym standardzie. Znajdzie się w nim ponad 80 pokoi hotelowych, sale konferencyjne na 140 osób. W Starym Browarze będziemy mogli skosztować wyrobów z mini-browaru.

Katarzyna Fus Gazeta Pomorska