Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Testowane piwa

17.06.2004

Piwa nawarzyli browarnicy, a wypili je nasi Czytelnicy. Mieli kwaśne miny, gdy spróbowali tanich piw za niecałe 2 złote.
Żubr
Browar Dojlidy Białystok
producent
Kompania
Piwowarska
cena 500 ml - 1,79 zł
Zdobyło: 2,6 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,3
PIENISTOŚÄ† średnio 2,2
NASYCENIE CO2 średnio 2,2
SMAK I ZAPACH średnio 2,5

Uwagi Czytelników: Grzegorz: Dobre w smaku. Piotr: Wyróżnia się spośród innych. Jeśli chodzi o klarowność i barwę, to nie widać żadnych różnic między piwami. Paweł: Po kilku minutach z piwa robi się zupa. W smaku trochę lepiej z tym chmielem, lecz mogłoby być lepiej.Sylwia: Niezłe. Radosław: Duża piana szybko opada. Delikatny smak i przyjemny zapach. Sławomir: To piwo potrzebuje więcej gazu.


Harnaś
Browar Okocim
producent Carlsberg
Okocim
cena 500 ml - 1,99 zł
Zdobyło: 2,5 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,2
PIENISTOŚÄ† średnio 2,2
NASYCENIE CO2 średnio 2,7
SMAK I ZAPACH średnio 2,0

Uwagi Czytelników: Grzegorz: Dobre, ale za lekkie w smaku. Spirytusowy zapach. Piotr: Zapach na początku jak z kanalizacji. Smak kiepski. Paweł: Piana i gaz mogą być, ale za dużo nie wymagam. To piwo lubi być pite wolno. Sylwia: Dla mnie najlepsze. Mało gorzkie, ale szkoda, że nie szczypie w język. Radosław: Ma tak delikatny smak, że pije się je jak wodę. Sławomir: Może to żadna rewelacja, ale dla mnie dobre.


Kasztelan
Browar Sierpc
producent Carlsberg
Okocim
cena 500 ml - 1,89 zł
Zdobyło: 2,4 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,2
PIENISTOŚÄ† średnio 2,2
NASYCENIE CO2 średnio 1,8
SMAK I ZAPACH średnio 2,3

Uwagi Czytelników: Grzegorz: Dla mnie najlepsze piwo z testowanych. Piotr: Niestety, posmak i zapach trącą alkoholem. Paweł: Pienistość siada jak bocian na gnieździe - szybko i ciężko. Gazu ani nie słychać, ani nie widać. Sylwia: Dość łagodne w smaku, dobrze gazowane. Radosław: Smakuje jak słabe piwko. Chodzi mi o delikatny smak, a nie zawartość alkoholu. Sławomir: Średniak, nic specjalnego.


Tyskie Gronie
Browary Książęce
producent Kompania Piwowarska
cena 500 ml - 2,05 zł
Zdobyło: 2,3 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,2
PIENISTOŚÄ† średnio 2,5
NASYCENIE CO2 średnio 2,0
SMAK I ZAPACH średnio 1,5

Uwagi Czytelników: Grzegorz: Beznadzieja. Piotr: W smaku ledwie wyczuwalna goryczka, lekko kawowe. Bez zapachu. Paweł: Piana siada jak złotówka przy zmianie premiera. Gaz szybko siada. W smaku kwaśne. Żal mi tych ludzi z browaru, może lepiej, by się zabrali za robienie konfitur. Sylwia: Mało gorzkie. Radosław: Ostry smak, zapachu nie udało mi się wyczuć. Sławomir: Piwo o smaku ziemniaka.


Tatra
Browar Żywiec
producent Grupa Żywiec
cena 500 ml - 1,69 zł
Zdobyło: 2,1 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,2
PIENISTOŚÄ† średnio 1,8
NASYCENIE CO2 średnio 2,0
SMAK I ZAPACH średnio 1,5

Uwagi Czytelników: Grzegorz: I smak, i zapach podłe. Piotr: Niestety, wyczuwam minimalny posmak alkoholu. Zapach prawie niewyczuwalny, goryczka słaba. Paweł: Tworzą się tzw. kolana, a to źle świadczy o jakości piwa. Gaz dobrze się trzyma - jak dziadek laski. W smaku, niestety, gdzieś zgubiono chmiel. Sylwia: Gorzkawe. Radosław: Ostry zapach, wyraźna goryczka w smaku. Sławomir: Trochę za słodkie.


Brok Sambor
Browar w Koszalinie
producent Brok-Strzelec
cena 500 ml - 2,05 zł
Zdobyło: 2,3 pkt
KLAROWNOŚÄ† średnio 3,0
PIENISTOŚÄ† średnio 1,8
NASYCENIE CO2 średnio 1,8
SMAK I ZAPACH średnio 2,5

Uwagi Czytelników: Grzegorz: Zaskakująco przyjemny zapach, gorzej ze smakiem. Piotr: Smak słodkawy z kawowym posmakiem. Paweł: W smaku brak wyrazistości, jest jak sikacz. Pienistość nie najgorsza nawet. Sylwia: Nic specjalnego. Mocno się pieni. Radosław: Przyjemny zapach, lekko gorzkawy smak. Sławomir: Byłoby lepsze, gdyby nie traciło tak szybko gazu.

Super Express

EK