Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Telewizyjna kampania reklamowa piwa Harnaś

29.09.2006

Piwo Harnaś, marka Carlsberg Polska, zyskało nowe oblicze.
„Marka Harnaś to wyrazista osobowość na rynku piwnym, doskonale przez ten rynek przyjmowana” – mówi Anna Rogalska, Marketing Manager w Carlsberg Polska. „Naszą intencją nie była zmiana tej osobowości lecz podkreślenie cech, które dla konsumentów okazały się szczególnie istotne. Dlatego powiększona na nowych etykietach postać Harnasia jeszcze bardziej emanuje siłą i energią, jest męska, a równocześnie w swym wyrazie pogodna i optymistyczna.”

„Rozjaśniona, nowoczesna kolorystyka opakowania kojarzy się z orzeźwieniem, jakie niesie ze sobą Harnaś. Sprawia też, że opakowania te są po prostu znacznie lepiej widoczne na półkach” – dodaje Joanna Bieńkowska, Junior Brand Manager marki Harnaś.

Autorem koncepcji wizualizacji i opracowania graficznego nowej etykiety piwa Harnaś jest Agencja PI Global oraz Wytwórnia 68.

Nowa wizualizacja marki, komunikowana na butelkach, puszkach i multipakach, wsparta będzie kampanią wizerunkową, prowadzoną pod hasłem „Sprawdź, jak odświeżyliśmy Harnasia”. Jej najmocniejszym akcentem będzie kampania telewizyjna, która rusza 6 października.

Kreacja reklamy telewizyjnej wspierającej zmianę wizerunkową marki w niezwykle wyrazisty sposób podkreśla efekt jaki niesie ze sobą odświeżenie Harnasia. „Na filmie obserwujemy prawdziwą metamorfozę Harnasia.” – mówi Michał Wasielewski, Brand Manager marki Harnaś. „Skaczący z górskiego wodospadu, dobrze wszystkim znany Harnaś, wynurza się przed zaskoczoną Maryną zupełnie odmieniony. Jak dawniej męski, jednak o znacznie szlachetniejszych rysach. Tak jak szlachetniejsze jest nowe piwo Harnaś, którego zmienione opakowania wyeksponowane są w odświeżających kaskadach wodospadu.”

Autorem kreacji reklamy jest agencja Red8 Communications Group. Reklama została wyprodukowana przez studio filmowe Graffiti Film.

30 sekundowe spoty będą emitowane na antenie największych stacji telewizyjnych, takich jak TVP1, TV2, TVP3, Polsat, TVN, TV4 i TVN7.

Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny jest Media Direction OMD.

Poza reklamą TV, kampania wizerunkowa odświeżonego Harnasia obejmować będzie także aktywacje marki w kanale tradycyjnym i nowoczesnym, reklamę w prasie branżowej i materiały reklamowe POS. Podobnie jak sam Harnaś, odświeżona zostanie także strona internetowa http://www.piwoharnas.pl/, na której będzie można, między innymi, zobaczyć proces warzenia odświeżonego Harnasia.

Nowa odsłona strony internetowej opracowana została przez agencję interaktywną byss.pl

Wirtualne Media

masz