Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Szmit dyrektorem MOSiR

23.02.2006

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma nowego dyrektora. Został nim Mariusz Szmit, były prezes spółki Perła Browary Lubelskie.
Ratusz szukał nowego szefa dla ośrodka, bo poprzedni - Janusz Łyczak - po dwóch miesiącach kierowania MOSiR złożył rezygnację (dostał bardziej atrakcyjną ofertę pracy w branży piwowarskiej). Łyczaka i Szmita łączy spółka, w której obaj pracowali - Perła Browary Lubelskie. Szmit był tam najpierw dyrektorem ds. marketingu (podobnie jak Łyczak), a później przez rok kierował spółką.

Za czasów jego prezesury w 2004 roku, Perła podpisała list intencyjny z Lubelską Fundacją Odnowy Zabytków. Spółka zaoferowała pomoc w remoncie XVIII-wiecznej kamienicy przy ul. Grodzkiej na Starym Mieście. W zamian za wyłożenie 20 proc. kwoty potrzebnej na renowację (szacowane koszty to ok. 10 mln zł) chciała prowadzić w obiekcie lokal gastronomiczny z minibrowarem serwującym świeże piwo. Jednak fundacja nie dostała kamienicy, która została wystawiona na sprzedaż.

W konkursie na szefa MOSiR Szmit pokonał czterech innych kandydatów, m.in. Stanisława Klepacza, p.o. dyrektora ośrodka. Jednym z jego głównych zadań będzie dokończenie budowy i zagospodarowanie hali na Globusie. Jak mówi, nie boi się tego: - To będzie trudne zadanie, ale gdybym uważał, że nie dam rady, to nie wystartowałbym w konkursie - przekonuje Szmit.

Jest absolwentem ekonomii na UMCS. Ukończył studia podyplomowe współorganizowane przez Lubelską Szkołę Biznesu i University of Central Lancashire. Ma wieloletnie doświadczenie w branży marketingowej, zdobywał je m.in. w spółkach Cersanit i Browar Łomża, gdzie był dyrektorem ds. marketingu. Obecnie jest konsultantem-kierownikiem projektów doradczych w lubelskiej spółce PMG Consulting. Prowadzi projekty doradcze w Polsce i na Ukrainie.

Ma 34 lata, jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Prywatnie lubi nurkować i słuchać dobrej muzyki.

Zapytany, czy cieszy go wybór ratusza, odpowiada: - Wygrana cieszy każdego.

Gazeta Wyborcza

Sylwia Szewc