Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Szklany ogródek na Starym Rynku

03.06.2004

(Płock) Rozpoczęła się budowa nowej, szklanej kawiarni pod chmurką na Starym Rynku. Ruszy w piątek. Tak jak inne ogródki, będzie należała do browaru Żywiec.
Na kontrowersyjny pomysł oddania na pięć lat wszystkich ogródków w ręce jednego browaru wpadł ratusz. Swoją wolę narzucił płocczanom i restauratorom. W magistracie tłumaczyli, że wszystko to po to, by kafejki były eleganckie, nawiązujące do secesyjnej architektury, jednolite. Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert, wygrał Żywiec, ale zdaniem jego konkurentów zasady rywalizacji nie były do końca jasne.

Przypomnijmy, że jednym z warunków było doinwestowanie miejskich imprez kulturalnych. Ile dał wygrany? To tajemnica Urzędu.

Wbrew szumnym zapowiedziom, w ostatnich dniach kwietnia zwycięzca postawił wzdłuż jednej pierzei Starego Rynku najzwyczajniejsze na świecie stoliki i krzesła na obskurnym podeście, wszystko ozdobił różnokolorowymi parasolami z logo piwnych marek; piwo podaje się tam w plastikowych kubkach.

Miasto obiecuje jednak, że to okres przejściowy. Namiastką "czegoś lepszego" ma być właśnie szklana kawiarnia. W karcie obok piwa będą kawa, herbata, napoje i ciastka z Cukierni Wiedeńskiej. Czy w końcu plastikowe kubki zastąpi szkło, jeszcze nie wiadomo.

Gazeta Wyborcza

aw