Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Święto piwa i chmielu

14.09.2003

Barwny korowód dożynkowy wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców i gości tegorocznych Chmielaków.Hektolitry piwa, różnorodna muzyka, liczne kiermasze i dożynkowy korowód, tak wyglądało zakończone wczoraj XXXIII Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie. Krasnostawskie Chmielaki ściągnęły do miasta tłumy miłośników piwa.
Organizatorzy zadbali, aby oprócz lokalnych zespołów zaprezentować publiczności gwiazdy. W sobotę w amfiteatrze udany koncert dał Myslovitz, a następnego dnia podczas koncertu galowego publiczność rozgrzały kubańskie rytmy zespołu Jose Torres Y Salsa Tropical.
Większość uczestników chmielowego święta podkreślała, że impreza z roku na rok robi się coraz bardziej ciekawa. - Na Chmielaki przyjeżdżam od dziesięciu lat - mówi Adam Nawrocki z Lublina. - Takiej atmosfery jak tutaj nie spotkałem nigdzie.
Jak na święto chmielu przystało rozstrzygnięto kolejną edycję Konsumenckiej Oceny Jakości Piwa. Jury, w składzie którego zasiadał także redaktor naczelny Dziennika, za najlepsze piwo jasne uznało Książęce Browaru Śląskiego. Na drugim miejscu znalazł się Haineken Browaru Żywiec, a na trzecim Perła Browarów Lubelskich SA. Wśród piw ciemnych wygrał Jurand z Browarów Warmińsko-Mazurskich, drugie miejsce: Dobre Mocne - Browar Śląski, a trzecie: Perła Mocna - Browary Lubelskie. Podczas oceny karczm piwnych za oryginalność i atrakcyjną ofertę konsumencką doceniono Browar Dojlidy, karczmę Browaru Śląskiego i Browarów Lubelskich.

Dziennik Wschodni

Joanna Sadowska