Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Święto chmielu, piwa i piwoszy

09.09.2008

W najbliższy piątek w Krasnymstawie rozpoczyna się XXXVIII Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów.

Trzydniowa impreza zwana Krasnostawskimi Chmielakami przyciąga co roku tysiące miłośników piwa i rozrywki. To tutaj przyjeżdża się posmakować chmielowego trunku (nigdzie nie smakuje tak dobrze) i posłuchać muzyki, w wykonaniu prawdziwych gwiazd. 

A będzie czego słuchać, bo w programie swoje miejsce znalazły różne gatunki: disco, folk, rock, pop, blues i muzyka biesiadna. Nie zabraknie także gwiazd.

Podczas koncertu "Chmiel Rock” wystąpi legendarna grupa TSA, gwiazdą "Chmiel Disco” będzie zespół Boys, zaś w finale "Gali Chmielakowej” na scenie pojawi się Doda, artystka o wyjątkowym temperamencie i wyjątkowo wysokim IQ.

Koncerty będą odbywały się na dwóch scenach: w amfiteatrze i przy Krasnostawskim Domu Kultury. Ale nie tylko tam będzie się coś działo. Atmosferę święta będzie czuć także na ulicach miasta, gdzie powstaną piwne ogródki, kupcy rozłożą swoje towary, a kolekcjonerzy zbiory.

Krasnostawskie Chmielaki, to także barwny dożynkowy korowód i konkursy, w których konsumenci będą wybierać najlepsze piwo, a jury - najlepszy piwny ogródek. Zaś ci, którzy od piwa bardziej cenią sobie kobiece wdzięki, powinni koniecznie obejrzeć wybory Miss Chmielaków.

(SAD), Dziennik Wschodni.pl