Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Święto Chmielarzy

18.09.2004

BROWARY. 3. miejsce dla Kuntera.W dniach od 10-12 września odbyło się Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie". Browar Grudziądz zajął 3. miejsce .
Impreza miała charakter festynu kulturalno-handlowego, podczas którego wystąpiły gwiazdy polskiej estrady wykonujące różnego rodzaju muzykę, począwszy od folku przez jazz do muzyki klasycznej i rocka. Jest to zarazem spotkanie wielu producentów piwa.
Na imprezę przybyło wielu wielbicieli "złocistego trunku", entuzjastów sztuki browarniczej oraz czołowych piwowarów z większości browarów. Gwoździem programu był konkurs piw, do którego zgłosiły się najlepsze firmy w kraju. Grudziądzki "Kunter Mocny" zdobył trzecie miejsce i brązowy medal. Pierwsze miejsce zajęły lubelskie browary "Perła", a drugie piwo "Mocne" z Lwówka Śląskiego.
Była to kolejna udana rywalizacja odrodzonego Browaru Grudziądz na rynku piwnym. W ubiegłym roku z powodzeniem piwo Kunter konkurowało ze znanymi markami piwnymi podczas Sheraton Warsaw Beerfest w stolicy. Browar Grudziądz podczas tego polskiego "Oktoberfestu" sprzedał najwięcej piwa spośród wszystkich uczestników.
Gazeta Pomorska

(mat)