Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

Świąteczne spotkania przy kuflu

16.12.2009
Świąteczne spotkania przy kuflu Świąteczne spotkania przy kuflu

Rusza seria przedświątecznych spotkań piwoszy. Życzenia, jeszcze przed Wigilią i świętami Bożego Narodzenia, składać sobie będą członkowie i sympatycy Bractwa Piwnego zrzeszeni w poszczególnych Kręgach Lokalnych. Oczywiście na przedświątecznych stołach piwoszy nie może zabraknąć piwa. I każdy powinien przynajmniej skosztować dwunastu jego gatunków.

Już w czwartek, 17 grudnia 2009 roku, życzenia składać sobie będą członkowie Łódzkiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Normalne, nie związane ze świętami, spotkania łódzkich członków Bractwa w Peronie 6 odbywają się w czwartki. W tym roku w czwartek wypada Wigilia, więc towarzyskie spotkanie o charakterze świątecznym zaplanowano tydzień wcześniej.

Dwa dni później z kolei, w sobotę 19 grudnia 2009 roku, "tradycyjnym" kuflem piwa podzielą się członkowie Krakowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Spotkanie członków i sympatyków Bractwa Piwnego z Małopolski poprzedzone będzie szkoleniem, jakie tego samego dnia organizowane jest w siedzibie Kręgu - Piwniczce Kazimierskiej.

Życzenia pełnych kufli składać sobie będą także członkowie Zgierskiej Kuźni Piwnej. Członkowie tego Kręgu Lokalnego tradycyjnie pierwszej gwiazdki wypatrywać będą w AgRafCe w poniedziałek, 21 grudnia
2009. Tego samego dnia, jak co kwartał, wokół piwa zbiorą się ludzie związani z nieformalnym wprawdzie, ale prężnie działającym stowarzyszeniem w Skierniewicach. Skierniewickie Bractwo Piwne 45. Zimową Biesiadę, jak zawsze organizuje w Art de Grand w podziemiach browaru Strakacza.

W przededniu Wigilii, obchodzonej przez wszystkich w tym samym terminie, 23 grudnia 2009 roku, stuk kufli słychać będzie w Bavarianhaus. To miejsce, w którym zbierają się członkowie Częstochowskiego Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego. Sądząc z dotychczasowych doświadczeń, spotkanie w Częstochowie na pewno będzie doskonale przygotowane, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i - co w tym akurat dniu nie mniej ważne - kulinarnym.

Na pewno wiadomo, że nawiązując do staropolskich wigilijnych tradycji, członkowie Bractwa Piwnego podczas każdego z tych spotkań pozostawią wolny kufel, oczekujący na spragnionego wędrowca.

Bractwo Piwne